App Store Google Play

Мінпаливенерго перешкоджає діяльності громадських діячів та журналістів

29.06.2010 18:00

29 червня відбулась чергова громадська інспекція об'єктів уранового виробництва колишнього ВО «ПХЗ».

На запрошення голови правління громадської організації «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» Віталія Купрія в інспекції взяли участь: лідер громадської ініціативи «Оновлення країни» екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, координатор організації «ГРАД» Андрій Денисенко, заступник керівника Альтернативного виконкому м.Дніпродзержинська Валерій Пархомчук, представники ЗМІ та інші зацікавлені особи.

Віталій Купрій озвучив проблему аварійності хвостосховищ відходів уранового виробництва. Зокрема вказав присутнім на бездіяльність влади, щодо приведення їх в екологічно безпечний стан. Наразі ці хвостосховища частково висохли, на поверхні їх з'явились численні радіаційні пляжі, з яких радіаційно забруднені речовини потрапляють на сільгоспугіддя агрофірми «Наукова» а далі на обідні столи громадян. Члени інспекції побачили масштаби розкрадання державного майна (насосних станцій та труб), яке сприяло загостренню екологічної проблеми. 
Це вже не перший раз, коли правозахисники намагаються привернути увагу держаних діячів до вирішення екологічних проблем регіону. Валентин Наливайченко зі свого боку пообіцяв їм в цьому допомогу.

Окремим питанням стала необхідність відновлення проектних можливостей хвостосховища Сухачівське Секція 2 для подальшої експлуатації. Воно потрібно, зокрема, для того, щоб в регіоні і особливо в м.Дніпродзержинську запрацювала хімічна промисловість. Для цього треба відновити подачу води на це хвостосховище, яка повинна накрити оголені відходи та захистити навколишнє природне середовище. 

Під час інспекції були виявлені факти незаконної утилізації біля 20 тон хімічних відходів державного підприємства «Цирконій». Ці відходи у вигляді рідини перевозились в цистернах вантажним автомобілем з причепом (КАМАЗ) та були вилиті в аварійне хвостосховище. 

При перевірці документів водія було з'ясовано, що вони підписані ще колишнім директором паном Ліндтом, який був звільнений 2 місяці тому. В цей самий час необхідне узгодження з печаткою та підписом директора державного підприємства «38 ВІТЧ» пана Каплі, що охороняє об'єкти колишнього ВО «ПХЗ», взагалі було зроблено на ксероксі. За даним фактом «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» планує звернутись до правоохоронних органів.

Наприкінці інспекції стався інцидент, який є прикрим для працівників ДП «38 ВІТЧ». Кортеж з автомобілів громадських діячів та журналістів був протизаконно зупинений на дорозі, яка проходить повз хвостосховища. На шляху інспекції був поставлений автомобіль «НИВА» з емблемою Міністерства палива та енергетики України. Таким чином державні охоронці намагались перешкодити законній діяльності громадськості. Після тривалого з'ясування відносин під дощем, охоронці під тиском відеокамер та аргументів правозахисників були змушені відступити.

Богдан ХОРОБРИЙ, grad-dndz.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...