App Store Google Play

Міська влада не в змозі вирішити проблеми ОСББ та ЖБК

24.06.2010 07:58
«Дніпроводоканал» почав чергову кампанію відключення багатоповерхівок від води. Але ці репресії торкнулися лише будинків об`єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). Чому таке сталося та що робити жителям - з такими питаннями ми звернулися до голови Дніпропетровської обласної організації Спілки власників житла України Павла Хобота.

Друже Павле, очолювана Вами організація вже давно «бореться» з водоканалом. Але що це підприємство робить «не так»?

В даному випадку йдеться про те, що «Дніпроводоканал» дискримінує жителів ОСББ та ЖБК, яким всупереч законодавству не хоче відкривати особові рахунки на надання своїх послуг, як це організовано в так званих «жеківських» будинках. Наслідком цього є збільшення вартості водоспоживання для жителів кооперативів та об`єднань, бо підприємство постійно помиляється у своїх нарахуваннях, простіше кажучи, обманює ОСББ та ЖБК. А нещодавно водоканал дійшов вже до того, що почав відключати цілі будинки від води і ставити на дворі водорозбірні колонки.

Як же ви відстоюєте інтереси ОСББ та ЖБК?

«Дніпроводоканал» - це комунальне підприємство, тобто належить територіальній громаді міста, яку представляє міська рада. Тому протягом декількох років щодо відкриття особистих рахунків ми апелювали саме до міських депутатів. Завдяки цьому у 2007 році міська рада прийняла рішення, яким визначила «Дніпроводоканал» виконавцем послуг з водопостачання та водовідведення для всього житлового фонду міста, в тому числі і для кооперативів та об`єднань. Але, як  показало життя, підприємство не лише не виконує цього рішення, але й веде агресивну політику щодо тих ОСББ та ЖБК, які намагаються в судовому порядку розірвати загальний договір з водоканалом - водоканальники навіть відключають такі будинки від водоспоживання.

А як ставляться до цього самі депутати?

Комісія з питань житлово-комунального господарства співчуває, але забезпечити виконання рішення сесії не може. Тому у квітні цього року ми зібрали підписи голів понад 60-ти кооперативів та об`єднань під зверненням до міського голови з проханням нарешті вирішити питання особистих рахунків та провести громадські слухання з питань стосунків ОСББ та ЖБК з водоканалом, бо окрім вище наведених, є ще низка різних проблем. Нам здалося, що ми знайшли розуміння у мера, і хоча питання не було вирішено принципово, але відключення будинків від води приблизно на місяць припинилися. Щоправда нещодавно вони знов поновилися.

Що ж сталося?

Я думаю, що насправді нічого не сталося. Просто це ілюстрація безвладдя у місті. Депутати не можуть примусити начальника комунального підприємства виконувати своє рішення. Виконавча влада розмірковує - чи варто виконувати рішення сесії. А в цей час водоканал, не маючи чітких вказівок від своїх зверхників, знов взявся за старе.

Сумно, що від водоспоживання був відключений будинок ЖБК, голова якого була за декілька днів перед тим на особистому прийомі міського голови. Ситуація називається: «права рука не знає, що робить ліва».

Саме тому ви вирішили звернутися до органів державної влади?

А що робити? Фактично у Дніпропетровську немає місцевого самоврядування, тому що влада не відчуває себе «слугою народу», і примусити працювати владу можуть лише наганяй згори, необхідність переобиратися на нових виборах та екстраординарні події (перекриття транспортних магістралей, мітинги, демонстрації тощо). Отже, звернувшись до голови облдержадміністрації, міністра ЖКГ та Президента України ми таким чином сподіваємось, що державна влада примусить працювати так зване місцеве самоврядування у Дніпропетровську, щоб припинити дискримінацію жителів об`єднань та кооперативів міста з боку водоканалу.

Чи є надія на успішне розв`язання питання?

Надію на успіх дає ще й те, що незаконні дії «Дніпроводоканалу» та бездіяльність місцевої влади протирічать державному курсу на створення та підтримку ОСББ. Тож як тільки інформація про такі "вибрики" набуде розголосу й дійде до владних коридорів, місцевим чиновникам вкажуть на неприпустимість їх дій.

Окрім того, в нашому арсеналі ще багато заходів, щоб примусити місцеву владу працювати на користь, а не на шкоду городянам.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...