App Store Google Play

Мешканець Дніпропетровська прихистив у себе дома безпомічних хижаків

24.06.2010 10:32

Вони з'їдають півкурки за день, п'ють воду зі шприца і вже майже навчилися літати. Мешканець Дніпропетровська знайшов у лісі двох маленьких совенят, які тільки-но вилупилися з яєць.

Пташине кубельце розворушили ворони, і дитинчата ледь не загинули. Довелося рятувати маленьких хижаків. Тепер вони живуть на повному пансіоні - в окремих апартаментах, із багаторазовим харчуванням і цілодобовим наглядом.

Знайомтеся - Біба й Боба. Це - дитинчата вухастої сови. Їм ще й місяця немає, але вже поводяться як справжні хижаки. Знайшли їх випадково - два маленькі пухнасті жмуточки ворушилися під деревом.

Євген Лаптєв, рятувальник Бібі й Бобі:

- Як доводить практика, якщо мати їх не знайшла - значить її вже немає. Основним їх ворогом є ворони. Вони часто вбивають сов, відтак весь виводок лишається сиротами.

Маленькі розбишаки хоч і близнюки, але в кожного свій характер. Боба - стриманий флегматик. Мало їсть та чимало спить. Натомість Біба - птах-катастрофа. Ані хвилини не всидить на місці. І їсть за двох.

У раціоні совенят - тільки м'ясо. Пташенята виявилися вибагливими. Їдять лише курку та молоду телятину.

- Спочатку годували фаршем, -  розповідає Євген Лаптєв, - Забавний процес: ти йому даєш, а він тримає його в клюві, як оце зараз мій палець, і не знає, що з ним робити - тільки очима блимає. 

За словами Євгена, хижі птахи навіть у неволі швидко набирають вагу. Біба й Боба за десять днів підросли ... втричі! Однак, окрім шаленого апетиту, на жаль, похизуватися їм більше нічим. 

- Цей птах не має інтелекту. Те, що всі бачили в "Гарі Поттері" - то казкова сова. Це є не більше, ніж казковий сюжет для фільму.

Малі вже потроху починають літати, а незабаром їх вчитимуть і полювати. Коли принесуть свою першу здобич - випустять на волю.

Репортер

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...