App Store Google Play

Дніпроводоканал душить ЖБК та ОСББ. Вілкул втрутиться?

19.06.2010 08:06

Звернення ЖБК та ОСББ м. Дніпропетровська
до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації
О.Ю. Вілкула


Шановний Олександре Юрійовичу!


Просимо Вашої допомоги в розв`язанні ситуації, яка склалася у взаєминах житлово-будівельних кооперативів і об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з Міським комунальним виробничим підприємством «Дніпроводоканал».

Це підприємство грубо порушує чинне законодавство у сфері надання послуг з водопостачання та водовідведення, що фактично приводить до дискримінації мешканців кооперативів і об'єднань співвласників міста.

По-перше, всупереч частині 2 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг з централізованого опалення, холодного і гарячого водопостачання і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, рішенню міської ради від 23.05.2007. № 25/15 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді територіальної громади м. Дніпропетровська», МКВП «Дніпроводоканал» відмовляється бути виконавцем послуг з водопостачання та водовідведення для жителів ЖБК та ОСББ, тобто відкривати особові рахунки споживачам цих будинків.

При цьому вимоги укладення спільного договору «Дніпроводоканал» висуває лише будинкам ОСББ та ЖБК, в той час, як жителям будинків так званої комунальної власності відкриті особові рахунки абонента (споживача) послуг.

В результаті ОСББ та ЖБК міста, щоб розірвати договір з водокананалом|, вимушені судитися з ним. Проте, навіть в разі розірвання в судовому порядку такого договору, МКВП «Дніпроводоканнал» наполегливо відмовляється відкривати особові рахунки і укладати індивідуальні договори безпосередньо із споживачами послуг (ОСББ «Затишок-3», ЖБК №301 тощо).

По-друге, нормою для МКВП «Дніпроводоканал» є постійне виставляння ЖБК та ОСББ рахунків за послуги з такими «помилковими» нарахуваннями, як впровадження нового тарифу на послуги водопостачання не з дати його введення, а на місяць раніше; невірний розрахунок вартості пільг; нарахування на померлих та осіб, які вже не проживають, незважаючи на інформування з боку ЖБК-ОСББ; нарахування на полив в зимовий період; нарахування за гарячу воду за відсутності мережі гарячого водопостачання в будинку і наявності загальнобудинкового приладу холодної води тощо.

На нашу думку, ці «помилкові» нарахування є свідомими і організованими, направленими на те, що далеко не кожен голова ЖБК та ОСББ знатиметься на виставлених водоканалом рахунках. Таким чином, МКВП «Дніпроводоканал» незаконно збільшує вартість власних послуг для жителів ЖБК та ОСББ в середньому на 5-10 тис. грн. в рік по одному будинку.

По-третє, з квітня 2010 року «Дніпроводоканал» почав кампанію відключення багатоквартирних будинків, до того ж лише ЖБК та ОСББ (!), за заборгованість, що утворилася, або за бажання жителів кооперативу мати особові рахунки водоканалу. При відключенні у дворі будинку, до погашення боргів, встановлювалася водорозбірна колонка. Відключення будинків приводило до погіршення санітарно-епідеміологічної обстановки в будинках, а також до конфліктів між мешканцями із застосуванням фізичної сили.

В результаті від водопостачання були відключені будинки ЖБК № 378 (вул. Шолохова, 15), ОСББ «Тополя-2/23» (ж/м Тополя-2, 23), ЖБК №301 (вул. Космонавтов, 4) та інші. Був підготовлений до відключення ЖБК №362 (вул. Немировича-Данченка, 106).

Характерно, що серед відключених від водопостачання будинків знаходилися, в першу чергу, кооперативи, які в судовому порядку розірвали договори з водоканалом, і мешканцям яких водоканал безпідставно відмовляв у відкритті особових рахунків.

Таким чином, дії МКВП «Дніпроводоканал» повністю протирічать чинному законодавству, курсу Міністерства ЖКГ на підтримку ОСББ та дискредитують існуючу владу.

У зв'язку з цим просимо Вашого особистого втручання в ситуацію, що склалася, для проведення наступних термінових заходів:

1. Заборони МКВП «Дніпроводоканал» відключати будинки ЖБК та ОСББ від послуг водопостачання та покарання відповідальних за це беззаконня;

2. Забезпечення виконання МКВП «Дніпроводоканал» функцій виконавця послуг з водопостачання та водовідведення для жителів ЖБК та ОСББ, із створенням особових рахунків та укладенням договорів, згідно вимог чинного законодавства, у тому числі рішення сесії міської ради від 23.05.2007. № 25/15 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг в житловому фонді територіальної громади м. Дніпропетровська», у тому числі і в будинках ОСББ, в яких були задоволені позовні вимоги водоканалу (ОСББ «Затишок-3» тощо).

3. Проведення перевірки нарахувань МКВП «Дніпроводоканал» ЖБК та ОСББ міста.

З повагою. Наперед вдячні.

Від імені голів ЖБК та ОСББ м. Дніпропетровська.

Голова Дніпропетровській обласної організації

Спілки власників житла України П.В. Хобот

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...