App Store Google Play

Рада зробила перший крок до знищення середнього класу

18.06.2010 08:13
Депутати прийняли проект Податкового кодексу в першому читанні. "За" проголосувало 247 депутатів при мінімально необхідних 226.

Cаме цей, розроблений Кабміном проект кодексу, було зареєстровано у парламенті під № 6509. Раніше депутати відмовилися підтримувати законопроект №2215, запропонований депутатом НУНС Миколою Катеринчуком.

Прийнятий проект кодексу містить 19 розділів (495 сторінок). Зокрема, документ передбачає зниження податку на прибуток підприємств з 25% до 20% у 2011 році і його подальше щорічне зниження до 17% у 2014 році.

Проект також припускає поетапне зниження ставки податку на додану вартість у період з 2012 до 2014 року з 20% до 17%. Так, з 1 січня 2012 року - з 20% до 19%, з 1 січня 2013 року - з 19% до 18% , а з 1 січня 2014 року - з 18% до 17%.

Базова ставка податку на дохід фізичних осіб, згідно з проектом Податкового кодексу, становить 15% бази оподаткування, в той же час, для ряду випадків встановлюється подвійна ставка податку на доходи фізосіб - 30%. Подвійна ставка буде поширюватися на доходи, нараховані як виграш чи приз, крім державної грошової лотереї.

За ставкою 10% будуть обкладатися податком зарплата шахтарів, працівників шахтобудівних підприємств, працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб.

Проект кодексу також передбачає введення з 2013 року податку 5% на доходи, одержувані фізособами від розміщення коштів на депозитному або поточному банківському рахунку.

Відповідно до проекту кодексу, скасовуються 10 місцевих податків і зборів. Проект також передбачає введення місцевого туристичного збору в розмірі 0,5-1% від вартості проживання за добу в місцях тимчасового проживання. Крім того, дія транспортного податку, відповідно до проекту кодексу, буде поширюватися на літаки і вертольоти.

Проект також передбачає звільнення від оподаткування 80% прибутку підприємств, отриманого від продажу на митній території України енергозберігаючого устаткування.

Водночас, голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, член фракції БЮТ Сергій Терьохін впевнений, що новий податковий кодекс знищить середній клас в Україні.

За його словами, запропонований податковий кодекс не є кодексом, оскільки кодекси створюються для спрощення законодавчої бази, а цей документ є "дивною  компіляцією сьогоднішніх законів зі сплутаною термінологією".

Терьохін назвав цей документ "кодексом багатих, бо він дає можливість одній сотні компаній не платити податки, з перенесенням податкового тиску на мільйони громадян".

Народний депутат повідомив, що 4,2 млн. фізичних осіб, які наразі мають спрощену систему оподаткування, змушені будуть або покинути бізнес, або перейти в розряд найманих працівників.

"Філософія цього документа проста - ця влада хоче побудувати державу з невеликою кількістю корпорацій і з мільйонами найманих працівників, і це відвертий наступ на будь-яку можливість створення середнього класу в країні", - сказав він.

БЮТівець також повідомив, що рішення профільного комітету щодо проекту Податкового кодексу було сфальшоване: "Засідання не проводилося, а рішення комітету начебто підписано депутатами від коаліції".

В свою чергу віце-спікер Микола Томенко заявив, що "ще у вівторок у "пояснювальній записці" містився податок на нерухомість".

"Він передбачав брати відповідно серйозний податок із квартир більше 300 квадратних метрів, із будинків більше 500 квадратних метрів. Але в ніч з вівторка на середу цей податок зник", - розповів він.

Томенко повідомив, що особисто буде "вносити цю пропозицію до другого читання".

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...