App Store Google Play

Літакам "Дніпроавіа" заборонять приземлятися в ЄС?

15.06.2010 11:06
Європейська комісія виступає в ролі арбітра між Управлінням державної авіації Австрії і Державіаслужбою України через конфлікт у Дніпропетровську.

Австрійським авіалініям заборонили приземлятися на аеродромі Дніпропетровська, тоді як літаки "Дніпроавіа" продовжують літати у Відень, - повідомляє "Німецька хвиля".

Нагадаємо, з 1 травня літакам "Австрійських авіаліній" заборонено приземлятися на міському аеродромі Дніпропетровська. Замість цього літаки повинні сідати на аеродромі Запоріжжя, розташованого в 70 кілометрах від Дніпропетровська, звідки пасажирів розвозять автобусами. Офіційна причина, оголошена керівництвом аеропорту, - ремонт злітної смуги. В той же час усі інші авіакомпанії і надалі безперешкодно літають в Дніпропетровськ.

Як пишуть австрійська "Die Presse" і газета ділових кіл Німеччини "Handelsblatt", реальна причина незручностей - конфлікт між австрійським авіаперевізником Austrian Airlines і "Дніпроавіа", яка знаходиться у власності бізнес-групи Приват. За даними німецьких журналістів, суперечку спровокувало рішення австрійської сторони продати 22,5% акцій МАУ іншому покупцеві, ніж Приват.

Між тим, "Дніпроавіа" продовжує здійснювати рейси у Відень, фактично монополізувавши цей маршрут. Австрійська сторона вважає це дискримінацією і вже звернулася в Управління цивільної авіації Австрії з проханням про захист. Та ж у свою чергу послала офіційну скаргу в Єврокомісію.

Як повідомили в прес-службі Єврокомісії, отримавши скаргу від влади Австрії, вони негайно звернулися за роз'ясненнями в Київ. Днями від Державіаслужби України надійшов офіційний лист з поясненнями ситуації. Зараз експерти Єврокомісії вивчають подробиці української відповіді.

Про санкції з боку Брюсселю відносно української авіакомпанії наразі мова не йде. Заборонити польоти в країни Євросоюзу Єврокомісія не може, оскільки таке рішення і внесення авіакомпанії в "чорний список" повинні мати чітке технічне обгрунтування. Замість цього в Єврокомісії можуть піти на рівносильну заборону, відібравши у українського авіаперевізника права (слоти) на приземлення на аеродромах ЄС.

У "Австрійських авіалініях" і в "Дніпроавіа" ситуацію поки що не коментують. Між тим, у Державіаслужбі України повідомили, що керівництво Дніпропетровського аеродрому наполягає на тимчасовому і технічному характері проблеми у зв'язку з реконструкцією однієї зі злітних смуг. Дніпропетровський аеродром знаходиться в приватній власності, тому, як зазначають у Державіаслужбі, варіанти державного втручання в цій ситуації є дуже обмеженими.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...
Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...