App Store Google Play

Дніпропетровськ - один з лідерів по забрудненості

08.06.2010 10:33

В 2009 році техногенне навантаження на навколишнє середовище дещо пом'якшилося, проте екологічна ситуація у природному довкіллі все ще залишається досить складною.

Основними забруднювачами повітря країни у 2009 році були підприємства переробної та добувної промисловості (відповідно 31% та 21% шкідливих викидів) та підприємства - виробники електроенергії, газу та води (40%)

За даними Держкомстату, який оприлюднив інформацію стосовно найбільш забруднених міст України, лідерами рейтингу стали міста Донецької та Дніпропетровської областей. Перше місце - за Кривим Рогом. Торік шкідливих речовин у повітря міста було викинуто майже 322 тисячі тонн. Це дещо менше, ніж у 2008 (майже 450 тисяч тонн), проте з першого місця Кривий ріг не зійшов.

Друге місце - за Маріуполем. "Азовсталь" та ММК імені Ілліча викинули в повітря 284 тисячі тонн шкідливих речовин (на 80 тисяч тонн менше, ніж торік).

Третє місце посів Бурштин, що в Івано-Франківській  області. Кількість викидів у цьому місті також зменшилась з майже 220 тисяч тонн у 2008 році до 191 тисячі тонн у 2009.

Четверте та п'яте місця посідають Луганськ та Зеленодольськ (Дніпропетровська область). "Винуватицею" проблем з екологією в Зеленодольску є Криворізька ТЕС, яка торік викинула в атмосферу 133,6 тисячі тонн шкідливих речовин.

Слідом йдуть Курахово та Дебальцеве, що у Донецькому регіоні, восьме місце посів Дніпродзержинськ з його без малого 110,8 тисячами тонн викидів. Дев'яте місце - у Дніпропетровська. Шкідливих викидів в 2009 році у нас було зафіксовано майже 106 тисяч тонн. Навіть попри певне скорочення обсягів викидів (в 2008 році їх було трохи більше за 120 тисяч тонн), екологічна ситуація в місті залишає бажати кращого.

Останнім в десятці лідерів за забрудненістю є Новий Світ, що в Донецькій області.

Щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення у розрахунку на 1 квдратний кілометр території країни склала 6,5 тонн шкідливих речовин, а на душу населення - 85,3 кг. Проте, в окремих регіонах ці показники значно перевищили середній рівень по країні. Зокрема, у Дніпропетровській області обсяги викидів у розрахунку на 1 кв.км були більшими у 3,8 рази, а на душу населення - у 2,8 рази.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...