App Store Google Play

Українська контррозвідка переключилася з Росії на США

04.06.2010 11:11
Служба безпеки України змінила пріоритети контррозвідувальної роботи. Тепер напрямом номер один в департаменті контррозвідки являється захист від діяльності не російських, а американських спецслужб, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Информация к размышлению".

Ще в березні, після призначення головою Служби безпеки Валерія Хорошковського, були проведені структурні зміни, що відбивають зміну пріоритетів служби. Була проведена реорганізація департаменту контррозвідки, зокрема одного з його управлінь - по захисту інтересів України від іноземних спецслужб.

Так, був переформатований Перший відділ, який раніше займався захистом інтересів України від російських спецслужб. Слід зазначити, що нумерація відділів в цьому управлінні СБУ відбиває пріоритети відомства в контррозвідувальній роботі. "Це я намагався піти таким шляхом - вводячи нумерацію. Так і ФСБ, наскільки мені відомо, працює, і інші спецслужби: назв не використовують, тільки нумерацію", - заявив екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

Нинішній склад Першого відділу займається протидією американській розвідці на території держави, і саме цей напрям тепер є ключовим для контррозвідки. Що стосується російського напряму, те число співробітників, що курирують його, скорочене майже на чверть. Зараз захистом інтересів країни від російських спецслужб займається Четвертий відділ, і це, за словами співрозмовників, чітко відбиває пріоритети СБУ в сфері контррозвідки.

Раніше, відповідаючи на питання про зміну пріоритетів відомства, глава СБУ Валерій Хорошковський заявив: "Те, що раніше називалося російським напрямом, безумовно, як і усі інші напрями, працюватиме далі. У нас - Служба безпеки України, і ми використовуватимемо усі можливості для відстоювання українських інтересів".

Наливайченко, у свою чергу, підкреслив, що завдання і пріоритети СБУ визначаються президентом: "Спецслужба - не творча організація, вона погоджує свої дії з керівником держави". При цьому він відмітив, що контррозвідувальна робота, як правило, вишиковується відповідно до актуальних погроз і часто грунтується на оперативній інформації.

Нагадаємо, підписана 19 травня угода між спецслужбами Росії та України передбачає організацію обміну інформацією, проведення узгоджених заходів з виявлення, попередження і припинення протиправної діяльності, спрямованої проти безпеки ЧФ РФ і національної безпеки України і Російської Федерації, що являє загрозу.

Теги: Росія, сбу, США

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...