App Store Google Play

Алергія на пил? Забудьте про креветки!

03.06.2010 12:21

Розвинута промисловість Дніпропетровська негативно впливає на здоровёя городян, зокрема на рівень захворюваності дніпропетровців на алергію.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, в регіонах з розвинутою промисловістю кількість алергіків є  значно більшою за інші, менш промислово-успішні регіони.

Це пояснюється, в першу чергу, тим, що на агресивність алергену впливають шкідливі речовини, які підсилюють його дію.

Навіть в сільській місцевості, де кількість пилку, бур'янів та злаків є значно більшою, людей, які страждають на алергію - в рази менше, ніж в місті.

За останні десятиліття кількість хворих на алергію - надто на поліноз - зросла в 3,8 рази. Від полінозу - сезонного захворювання, спричиненого алергійною реакцією на пилок рослин, а також від його ускладнення - бронхіальної астми, страждають тисячі дніпропетровців.

Хронічна бронхіальна астма є наслідком неправильного лікування алергії, впевнена головний алерголог міста Євгенія Дитятківська. Вона наголосила на тому, що самолікування в цій ситуації є неприпустимим. Зазвичай хворі не мжуть самостійно визначити проблему, тож лікуються на власний розсуд:  алергйні рініти, коньюктивіти та високу температуру городяни воліють лікувати за допомогою антибіотикв, жарознижуючих засобів тощо. Вважаючи, що застудились, хворі лікуються медом, горіхами та іншими народними методами, які призводять до ускладнення хвороби та навіть до трагічних випадків.

Нещодавно, розповіла Дитятківська, лікарям ледь вдалося витягнути з того світу пацієнта, який не втримався від спокуси поласувати шашликом з гірчичною, які алергікам вживати заборонено. В результаті горе-гурман залишився на все життя інвалідом.

Саме дотримання дієти спеціалісти називають найважливішою запорукою боротьби з алергією. При полінозі категорично заборонено вживати в їжу мед, горіхи, насіння, соняшникову та кукурудзяну олію, кавуни, дині, гірчицю, майонез та гострі спеції. Існують і індивідуальні дієти для кожного виду алергену: зокрема тим, хто страждає на алергію на аспірин, не можна вживати продукти червоного кольору. Тим, хто має алергію на домашній пил краще виключити з раціону крабів, раків та креветки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...