App Store Google Play

БЮТ проти мажоритарки

31.05.2010 14:27

БЮТ виступає проти зміни виборчої системи на місцевих виборах - з пропорційної на мажоритарну.

Про це заявив на брифінгу в понеділок лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

На його переконання, зміна виборчої системи на мажоритарну не тільки не підвищить відповідальність депутатів перед своїми виборцями, а й дасть можливість політичним партіям уникнути цієї відповідальності.

"Ми виступаємо за те, щоб це все ж таки були партійні списки, з максимальною їх відкритістю і підзвітністю перед місцевими громадами", - сказав Кириленко.

Водночас він наголосив, що питання виборчої системи не таке важливе, як питання перерозподілу повноважень між центральними і місцевими органами влади.

На переконання Кириленка, місцеві вибори можна проводити лише після того, як центр передасть в регіони деякі невластиві функції і повноваження, та перерозподілить бюджетні потоки.

Він також нагадав, що в БЮТі вважають оптимальними датами для виборів - або кінець цього року, або 27 березня наступного, коли можна буде обрати і місцевих голів, і ради терміном на 5 років.

Нагадаємо, що раніше громадська організація ГРАД виступала з жорсткою критикою спроб повернутися до мажоритарної системи виборів депатутів усіх рівнів, пояснюючи це великою ймовірністю підкупу кандидатами виборців та виборчих комісій. 

Найбільш оптимальним для України, на думку координатора ГРАД Андрія Денисенка, є запровадження виборчої системи на основі відкритих партійних списків.  При цьому, така система має бути запроваджена на усіх рівнях: від Верховної до районних рад.

- Єдиний спосіб наблизити депутата до виборця, зробити прозорішою процедуру його висування, змусити політичні сили не продавати місця у списках, а залучати в кандидати справді авторитетних людей - це запровадження відкритих списків, - так прокоментував суперечки щодо майбутньої виборчої системи Андрій Денисенко наприкінці минулого року.

Водночас, в квітні 2010 року в ексклюзивному інтерв'ю нашому виданню народний депутат від БЮТ Святослав Олійник назвав мажоритарну систему єдиною прийнятною для місцевих виборів. На його думку, таким чином кандидати витрачатимуть гроші на "покращення життя своїх виборців" замість віддавати їх партіям та блокам.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У цьому місяці виповнюється п’ять років з моменту, коли ЮНЕСКО включила петриківський розпис до переліку нематеріальної культурної спадщини людства.Приурочено до цієї події у сквері Героїв, що б...
Між іншим, окрім російських війські, біля наших кордонів теж вимальовується велика проблема. Білорусь. Останні 2 роки Москва здійснює на Мінськ політичний та економічний тиск. У цьому році туди у ролі...
Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...