App Store Google Play

Шуфрич презентував Дніпропетровщині могильник ядерних відходів

29.05.2010 13:08

Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич разом з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відвідали Державний спеціалізований комбінат "Родон". Про це повідомляє управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.

У заході також взяли участь радник голови облдержадміністрації Віктор Сергєєв, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Микола Андрущенко.

Керівники підприємства презентували сховище для тимчасового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання та твердих радіоактивних відходів, спорудженого за кошти Міністерства енергетики США в рамках проекту «Покращення збереженості відпрацьованих ДІВ в Україні».

Сховище, будівництво якого майже завершене, обладнане сучасним устаткуванням для безпечного зберігання відходів. Воно може приймати близько 1 тис 700 куб м відпрацьованого ядерного палива.

«Вже розпочата робота, аби підприємство могло прийняти на зберігання перші контейнери з радіоактивними відходами заводу «Електрон» м. Жовті Води. В подальшому всі ці відходи будуть перевозитися. Адже державна програма зберігання радіоактивних відходів передбачає будівництво об'єкту «Вектор» для постійного зберігання відходів на території Чорнобильської зони», - відзначив міністр.

Також під час зустрічі були вирішені ряд питань стосовно зберігання радіоактивних відходів підприємств, що знаходяться на території області. Завдяки цьому всі регіональні промислові підприємства, що мають проблему зі зберіганням радіоактивних відходів, будуть від них звільнені шляхом перевезення до цього спеціалізованого комбінату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...