App Store Google Play

Шуфрич презентував Дніпропетровщині могильник ядерних відходів

29.05.2010 13:08

Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич разом з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом відвідали Державний спеціалізований комбінат "Родон". Про це повідомляє управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.

У заході також взяли участь радник голови облдержадміністрації Віктор Сергєєв, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Микола Андрущенко.

Керівники підприємства презентували сховище для тимчасового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання та твердих радіоактивних відходів, спорудженого за кошти Міністерства енергетики США в рамках проекту «Покращення збереженості відпрацьованих ДІВ в Україні».

Сховище, будівництво якого майже завершене, обладнане сучасним устаткуванням для безпечного зберігання відходів. Воно може приймати близько 1 тис 700 куб м відпрацьованого ядерного палива.

«Вже розпочата робота, аби підприємство могло прийняти на зберігання перші контейнери з радіоактивними відходами заводу «Електрон» м. Жовті Води. В подальшому всі ці відходи будуть перевозитися. Адже державна програма зберігання радіоактивних відходів передбачає будівництво об'єкту «Вектор» для постійного зберігання відходів на території Чорнобильської зони», - відзначив міністр.

Також під час зустрічі були вирішені ряд питань стосовно зберігання радіоактивних відходів підприємств, що знаходяться на території області. Завдяки цьому всі регіональні промислові підприємства, що мають проблему зі зберіганням радіоактивних відходів, будуть від них звільнені шляхом перевезення до цього спеціалізованого комбінату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...