App Store Google Play

Унікальний "Декамерон" презентували у Дніпропетровську

28.05.2010 08:29

Навесні в усіх книгарнях нашої країни у продажу з'явилась унікальна збірка "Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років". Назва збірки не випадкова, адже слово "дека" перекладається з грецького, як «десять», і саме десять ексклюзивних історій від десяти популярних сучасних авторів десяти останніх років зібрав у собі «Декамерон».

Збірка об'єднала: Софію Андрухович, Любко Дереша, Анатолія Дністрового, Сергія Жадана, якій до речі, був ініціатором створення книги, Ірену Карпу, Світлану Пиркало, Тараса Прохаська, Світлану Поваляєву, Наталку Сняданко та Сашка Ушкалова.

З 23 по 28 квітня у Харкові, Києві та Львові пройшла перша частина авторського туру, присвяченого виходу збірки. А сьогодні, 27 травня, троє з авторів, а саме Любко Дереш, Світлана Поваляєва та Сашко Ушкалов завітали і до Дніпропетровська.

Зустріч авторів із читачами відбулась у книгарні Empik.

- Ви - сучасна молодь, - звернувся до присутніх у більшості своїй представників молоді Любко Дереш, - Тож, ця книга, у першу чергу, повинна зацікавити саме вас і стати для вас корисною. Адже «Декамерон» - це суміш ідей, які формували українську літературу останні десять років.

- Ця  збірка є унікальною, - додала Світлана Поваляєва, - адже твори, що увійшли до неї, були написані виключно  для «Декамерону» і друкуватись більше ніде не будуть.

- І взагалі, - додала вона, - усі зібрані у «Декамероні» твори нагадують сценарії для короткомтеражок, адже вони є надзвичайно сюжетними і написані дуже "легкою" для сприйняття мовою. А, як відомо, що досвідченішим є письменник, то більш простими словами він здатен донести до читача найглибинніший  та найсерйозніший сенс.

Як зазначив Любко Дереш, в збірці зібрано десять есеїв про кохання: починаючи від зворушливої історії нещасливої любові від Софійки Андрухович і закінчуючи жартівливо-оригінальними творами про любов до ковбаси, або про.. панд. Це ще один доказ того, що України - країна не лише талановитих, але й креативних та дійсно оригінальних письменників, які приваблюють читачів своєю  драйвовістю та неподібністю на інших.

Наостанок автори порадували присутніх читанням найяскравіших уривків з "Декамерону" та традиційною для подібних заходів автограф-сесією.

ФОТОРЕПОРТАЖ про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...