App Store Google Play

Як обиратумуть до місцевих рад? Законопроект від регіоналів

24.05.2010 16:30

Відповідні норми передбачено в законопроекті про вибори депутатів місцевих рад Партії регіонів, який отримало в своє розпорядження "Дзеркало тижня".

Зокрема, планується, що вибори депутатів сільських і селищних рад будуть "проводитися за мажоритарною системою".

У той же час вибори депутатів ВР АРК, міст Києва і Севастополя, обласних, районних, міських, районних у містах радах будуть "проводитися за мажоритарно-пропорційною системою".

Крім того, проектом передбачено, що правом висувати кандидатів у мажоритарних округах володіють політичні партії, хоча механізм самовисування також передбачений.

Проект також передбачає остаточну відмову від збору підписів і введення механізму диференційованої застави.

Розмір застави для кандидатів у депутати міської ради в багатомандатному виборчому окрузі складе 25 мінімальних заробітних плат, для кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, міст Києва і Севастополя, ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі - сім мінімальних заробітних плат.

Для списку кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, міст Києва і Севастополя ради в багатомандатному виборчому окрузі  застава складе 35 мінімальних заробітних плат.

Шанси на прийняття подібного документа досить високі, відзначає видання.

"Навіть незважаючи на те, що проти реставрації "мажоритарки" виступають комуністи, і що її в принципі не схвалює Литвин. Але навряд чи це перешкодить успіхові... Василю  Хмельницькому (на відміну від Литвина ) ця ідея повинна сподобатися, і думка скромного олігарха може переважити думку заслуженого спікера", - відзначає видання.

Також плюсом нового закону стане те, що "необхідність збивати значний "общак" і утримувати громіздкі структури за рахунок центра відпаде".

"По-друге, на Банковій справедливо вважають, що при подібному підході вони серйозно ламають гру БЮТ. Адже ключем до місцевих успіхів Блоку Тимошенко частіше ставала популярність Юлії Володимирівни. А аж ніяк не авторитет місцевих активістів", - пише газета.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...