App Store Google Play

За брехливу рекламу - гривня штрафу

21.05.2010 17:12
Приватне підприємство "Капітолій" у Дніпропетровську рекламувало "унікальну можливість"отримати кредит у розмірі від 5 до 300 тисяч гривень під 1,7% річних без довідки про доходи та строком на 15 років. Втім, насправді все виявилося не настільки райдужним.

Як повідомив на сьогоднішній прес-конференції в ІА "Новий міст" голова Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Анатолій Бідняк, кожен громадянин, який звертався до "Капітолію" за кредитом, ставав учасником однієї з програм підприємства, яка передбачає щомісячну оплату певної суми грошей: чистого внеску та адміністративних витрат. Окрім того, учасник повинен був укласти ряд договорів, складених таким чином, що людині, не надто обізнаній у цій сфері, було складно зрозуміти, що саме від неї вимагається. Договори ці, звичайно ж, теж потребували внесення відповідних коштів.

«Умови договору були прописані таким чином, що при бажанні учасника групи розірвати договір, він фактично втрачав можливість отримати внесені ним кошти, - зазначив Анатолій Бідняк, - Це підтверджено МВC".

Фактично, строк від підписання договору до отримання займу може бути дуже великим, тому що конкретна дата надання займу у договорі не розглядається. Обіцянки, які надавало ПП «Капітолій» у рекламі, не були виправдані.

У ході розгляду справи Комітет з'ясував, що діяльність таких компаній не регулюється чинним законодавством України та жодними державними органами. Тому Комітет звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести у відповідні закони та нормативні акти зміни, які б виключили можливість обману громадян такими підприємствами.

Наразі справа закрита. Враховуючи той факт, що підприємство було винне тільки у брехливій рекламі своїх послуг, «Капітолій» понесло збитки у вигляді штрафу...1 гривні. Але, за словами Анатолія Бідняка, справа буде розглянута відповідними органами.

На даному етапі, АМКУ розглядає діяльність ще десяти підприємств, проводячи розслідування разом з МВС.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...