App Store Google Play

Куліченко: "Міськелектротранс мусить навчитись заробляти гроші"

20.05.2010 12:53
Електротранспорт є одним з пріоритетних напрямів фінансування цього року. Про це заявив міський голова Іван Куліченко, коментуючи бюджет Дніпропетровська на 2010 рік, що був ухвалений на 57 черговій сесії міськради.

Щоб вийти з критичної ситуації, що склалася на підприємстві "Міськелектротранс", міська влада вже виділила кошти на погашення заборгованості по зарплаті працівникам за минулий рік і за три місці поточного року. Втім, це не вирішує проблеми появи заборгованості в подальшому, адже на сьогодні міський електротранспорт є збитковим.

Ліквідувати це недешеве для міського бюджету "задоволення" депутати, на щастя, не зважились. Натомість вирішили провести комплексний аудит підприємства, щоб  максимально оптимізувати кількість управлінського апарату та витрати, які сьогодні, на думку депутатів і міського голови, не відповідають поточній економічній ситуації на підприємстві.

Крім того, рішенням виконкому з комплексу об'єктів КП "Міськлектротранс" були виділені  три об'єкти, що не впливають на перевезення - база на Молодогвардійській, профілакторій та підвісна канатна дорога. Останній об'єкт передадуть орендатору, а два інших будуть або передані в заставу, або ж виставлені на продаж для того, щоб поліпшити фінансовий стан "Міськелектротрансу".

Водночас, Іван Куліченко зауважив, що "Міськлектротранс" є госпрозрахунковим підприємством і має не лише просити грошей з бюджету, але і вміти заробляти їх самостійно.

Стосовно ж придбання нового рухомого складу, то закупка нових тролейбусів, принаймні коштом бюджету, наразі не планується. За словами Куліченка, тролейбуси так само стоять у пробках, як і автомобілі, та й збільшення кількості "рогатих" без перегляду існуючої маршрутної мережі є недоцільним. В мерії планують за невеликий кошт відремонтувати ті тролейбуси, які сьогодні не експлуатуються, і випустити їх на лінії.

Натомість перевагу нададуть трамваям. Іван Куліченко розповів про попередню угоду на придбання в Німеччині 56 трамвайних вагонів чеського виробництва.

- Цей трамвай є всепогодним, не боїться пробок і перевозить в чотири рази більше за тролейбус або автобус, - наголосив міський голова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...