App Store Google Play

Бюджет о двох кінцях

19.05.2010 19:22

Цьогорічний Дніпропетровський бюджет тішить довгоочікуваним зменшенням вилучення зароблених містом коштів до державної скарбниці. Замість минулоришніх 240 мільйонів гривень, цього року ми віддамо лише 117,6.

Міський голова Іван Куліченко пов'язує цей факт з візитом на попередню, 56 сесію міськради голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.

- З цієї трибуни він сказав, що вважає Дніпропетровськ столицею області і всіляко допомагатиме у вирішенні головних проблем міста. Вперше за історію взаємовідносин з обласним бюджетом по двом основним питанням - це дороги і екологія - нам виділена сума, про яку ми раніше тільки мріяли! Це справжня подія для нас! - розчулено заявив Іван Іванович.

З загального "дорожного" бюджету області Дніпропетровськ отримав майже шосту частину - 30 мільйонів зі 170. Ще 18,8 мільйона виділено з обласного фонду для вирішення екологічних проблем.

Аби якось віддячити за губернаторську щедрість, Куліченко закликав присутніх в сесійній залі депутатів (до речі, їх зібралося аж 109 осіб - небувала досі відвідуваність!) подякувати своїм старшим колегам з області за підтримку ініціатив губернатора оплесками.

Після нетривалих і доволі ріденьких, як на депутатський аншлаг, аплодисментів міський голова розкрив менш райдужні та оптимістичні перспективи головного кошторису міста, які не зміг покращити навіть всемогутній Олександр Юрійович.

Зокрема, з'ясувалося, для оплати обов'язкових нагальних зобов'язань, міська рада вже на 211 мільйонів залізла до так званого "другого кошику", з якого фінансуються інновації та розвиток міста. Та й те не поліпшило загального критичного становища міської економіки. Згадані мільйони, вилучені зі спецфонду, за словами Куліченка, були рівномірно, а не за вимогами, розподілені між потребами управлінь та відомств міськвиконкому. Інакше кажучи, влада намагається, скільки вистачає пальців, затикати дірки в проіржавілій вщент рурі міського господарства.

"Найслабкішою ланкою" Іван Іванович, як не дивно, назвав не себе і навіть не область, а державний бюджет України і Міністерство фінансів. Останнє визначило Дніпропетровську на поточний рік просто фантастичні темпи формування бюджетних надходжень.

Якщо в цілому по України темпи зростання надходжень до загального фонду визначені на рівні 13,4%, для нашої області - на рівні 10,9%, для рідного губернатору Кривого Рогу - 6,4%, то Дніпропетровськ мусить напружитися аж на 25,1%. Для порівняння, в Миколаєві доходи зростатимуть на 9,6%. На думку міського голови, темпи для Дніпропетровська встановлені абсолютно необґрунтовано і значно завищені, що ставить під сумнів виконання ухваленого бюджету взагалі.

Важко зрозуміти логіку Мінфіна: чи то економічна криза локально закінчилась у Дніпропетровську, на відміну від решти України, чи може урядовці знають про Дніпропетровськ та правила оподаткування в ньому щось таке, про що не знає, або не хоче говорити мер.

На прохання Івана Куліченка, з числа депутатів та членів уряду буде створена робоча група, яка має проаналізувати стан справ з надходженням до міського бюджету та вказати міськраді і міському голові особисто на прихований потенціал вже ледь мільйонника.

Нагадаємо, що загальний фонд бюджету формується, передусім, з податків на доходи фізичних осіб (майже 75%), плати за землю (майже 20%) та інших дрібних податків та зборів.

Таким чином, враховуючи, що цьогоріч запланований рівень надходження від плати за землю та екологічного збору значно зменшено, Мінфін розраховує, що дніпропетровці зароблять на 25% більше, ніж торік. Принаймні, заплатять на 25% більше податків зі своїх кревних.

От і вирішуйте після цього, чи вважати ухвалений бюджет "оптимістичним" та "соціальним", на чому протягом  п'яти хвилин кілька разів встигла наголосити Ірина Георгіївна Зайцева - заступник мера і колега по партії Міністра фінансів.

Між тим, Іван Іванович дивиться в майбутнє з оптимізмом. Принаймні, він сподівається, що городяни пожертвують до скарбниці ще більше податків і дохідна частина бюджету буде перевиконана. А тоді вже надлишки будуть спрямовані на ті статті, на які наразі коштів не вистачає.

Єдине питання: чи доживуть дніпропетровці, які нині активно мігрують в інші регіони та посилено вимирають, до цього світлого майбутнього?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...