App Store Google Play

У Дніпропетровську представили Білорусь без цензури

14.05.2010 19:12
14 травня у приміщенні Обласної бібліотеки для молоді ім.Свєтлова відбулась прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю «Білоруська весна» та з нагоди відкриття виставки «Belarus Press Photo 2010» у рамках цього фестивалю.

Найбільший фестиваль сучасної нецензурованої білоруської культури «Білоруська весна 2010» відбувається в Україні вже вчетверте, але лише вперше у Дніпропетровську. Партнерами цього заходу є громадська організація «Арт-об'єднання ПіплГрад» та мистецька агенція «Арт-Вертеп». Організатори - творча Ініціатива «Білоруський десант».

«Чорнобильська зона 20 років потому», «Будинок престарілих», «Дитина в післяопераційній палаті кадіохірургічного центру» - назви фото кажуть самі за себе, показуючи дійсно нецензурований оточуючий світ.

«Головна мета цієї виставки - презентувати Білорусь не просто як державу, а як країну дійсно талановитих людей, яка, нажаль, плекає загальну масу мешканців, але не особистостей", - зазначила під час прес-конференції один з організаторів фестивалю, мешканка Дніпропетровська Віра Гладких.

«Дивлячись телебачення, Білорусь уявляєш як таку собі щасливу країну із добрими дорогами та дешевою ковбасою, щасливими та усміхненими громадянами, - розповідає Віра Гладких, - Але Білорусь - це країна, якій потрібна наша солідарність, адже це країна, яка веде дійсно жорстоку політику цензури, і має усього лише чотири державних (звичайно ж цензурованих) телеканали! 90 відсотків преси у Білорусі пише лише на замовлення влади, і тільки 10 відсотків, потерпаючи жахливі репресії, усе-таки відноситься до інституту преси незалежної! Це дійсно нечувано!»

За словами організатора, Білорусь - це країна безперечно талановитих людей, які не можуть проявляти свої здібності через жахливий пресинг влади. Там навіть у Інтернет потрібно заходити, пред'являючи паспорт чи посвідчення і фіксуючі ті Інтернет-сторінки, на які ти заходив!

«Я часто буваю у Білорусі, - розповіла Віра Гладких, - І хочу вам сказати, що почути у Мінську білоруську мову набагато важче, аніж українську у Дніпропетровську! Там взагалі не шанують рідну культуру. І це ще один приклад того, наскільки шкідливо може вплинути на країну прийняття двох державних мов!»

Фото, представлені на виставці, були заборонені у Білорусі, адже несуть у собі опозиційний сенс та показують нам Білорусь такою, яка вона є насправді, без цензури.

ФОТО - ІА "Новий міст"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Аэропорт «Днепр», который международный, мы видели. У меня есть знакомый со странной привычкой. Он ездит туда пить кофе. На мои расспросы он отвечает: «Это – заповедник девянос...
Максим Мірошниченко

Як Січеславська покроїла голови

За час кампанії Громадська підтримка СічеславськаТАК особисто мені дуже сподобалося кроїти голови. І собі і іншим людям:1) Почалося із моєї голови, бо, чесно кажучи, я був шокований тим, що...
24 листопада - День пам’яті жертв голодомору.З чотирьох моїх прадідів і чотирох прабабусь 1933 рік пережила одна прабабаця. Скільки їх дітей не пережили 1933 і 1946- порахувати важко, а може й н...
Здавалося б, народ, який хоче вижити в буремному світі перманентної агресії, має усвідомлювати необхідність наявності сильної армії, а також мовної та духовної ідентичності. В даний момент кому як не...