App Store Google Play

У Дніпропетровську представили Білорусь без цензури

14.05.2010 19:12
14 травня у приміщенні Обласної бібліотеки для молоді ім.Свєтлова відбулась прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю «Білоруська весна» та з нагоди відкриття виставки «Belarus Press Photo 2010» у рамках цього фестивалю.

Найбільший фестиваль сучасної нецензурованої білоруської культури «Білоруська весна 2010» відбувається в Україні вже вчетверте, але лише вперше у Дніпропетровську. Партнерами цього заходу є громадська організація «Арт-об'єднання ПіплГрад» та мистецька агенція «Арт-Вертеп». Організатори - творча Ініціатива «Білоруський десант».

«Чорнобильська зона 20 років потому», «Будинок престарілих», «Дитина в післяопераційній палаті кадіохірургічного центру» - назви фото кажуть самі за себе, показуючи дійсно нецензурований оточуючий світ.

«Головна мета цієї виставки - презентувати Білорусь не просто як державу, а як країну дійсно талановитих людей, яка, нажаль, плекає загальну масу мешканців, але не особистостей", - зазначила під час прес-конференції один з організаторів фестивалю, мешканка Дніпропетровська Віра Гладких.

«Дивлячись телебачення, Білорусь уявляєш як таку собі щасливу країну із добрими дорогами та дешевою ковбасою, щасливими та усміхненими громадянами, - розповідає Віра Гладких, - Але Білорусь - це країна, якій потрібна наша солідарність, адже це країна, яка веде дійсно жорстоку політику цензури, і має усього лише чотири державних (звичайно ж цензурованих) телеканали! 90 відсотків преси у Білорусі пише лише на замовлення влади, і тільки 10 відсотків, потерпаючи жахливі репресії, усе-таки відноситься до інституту преси незалежної! Це дійсно нечувано!»

За словами організатора, Білорусь - це країна безперечно талановитих людей, які не можуть проявляти свої здібності через жахливий пресинг влади. Там навіть у Інтернет потрібно заходити, пред'являючи паспорт чи посвідчення і фіксуючі ті Інтернет-сторінки, на які ти заходив!

«Я часто буваю у Білорусі, - розповіла Віра Гладких, - І хочу вам сказати, що почути у Мінську білоруську мову набагато важче, аніж українську у Дніпропетровську! Там взагалі не шанують рідну культуру. І це ще один приклад того, наскільки шкідливо може вплинути на країну прийняття двох державних мов!»

Фото, представлені на виставці, були заборонені у Білорусі, адже несуть у собі опозиційний сенс та показують нам Білорусь такою, яка вона є насправді, без цензури.

ФОТО - ІА "Новий міст"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...