App Store Google Play

Зелені пропонують громадськості контролювати ГМО

12.05.2010 15:02

Дніпропетровська обласна екологічна асоціація «Зелений світ» зробила офіційні запити до відповідних структур з метою отримати інформацію як реалізується в Україні створення системи біологічної безпеки. Як повідомляє прес-служба Асоціації, у відповіль вони отримали наступну інформацію:

Наказом МОЗ "Про затвердження форми Реєстру генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарстких засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням" від 02.07.09 № 475 затверджена форма Реєстру генетично модифікованих організмів джерел харчових продуктів, а також харчових продуктів, косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням.

Таким чином Міністерством охорони здоров'я створено відповідний Реєстр.

Відповідно до пункту 4 Порядку державної реєстрації генетично косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми або отримані з їх використанням, затверджених постановою Кабінету Міністрів Укпаїни від 18.02.2009 № 114, для державної реєстрації продукції юридична або фізична особа подає до МОЗ заяву з відповідними документами.

Тобто реєстрація можлива тільки після подання заяви з відповідними документами та проходженням відповідних процедур.

На сьогодні до МОЗ надійшла одна заява від юридичної особи щодо реєстрації.

З метою формування екологічного світогляду громадян та досягнення відповідності продуктів харчування найвищим гігієничним нормативам Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації надав інформацію по результатам досліджень лабораторії контролю генетично модифікованих організмів за період з 09.10.2009 по 31.03.2010 р.

Було перевірено 773 зразка, з них 26 зразків містили ГМО, 14 зразків мали ГМО менше або дорівнює 0.9%, а у двох зразках вміст ГМО перевищував 0.9%.

Перелік продуктів, в яких виявлено ГМО:

  • - зерно кукурудзи, кукурудзяна крупа
  • - кондитерські вироби
  • - текстурат соєвий, соєве борошно
  • - каші швидкого приготування
  • - ковбаси напівкопчені
  • - продукт сирний плавлений

Інформація була надана заступником генерального директора із сертифікації  О.К. Вяткіним

Як зазначив координатор національної кампанії з біобезпеки, член Політради Партії Зелених України, Олексій Ангурець, - «Ми бачимо, що механізми забезпечення біологічної безпеки в Україні починають створюватися. Вони все ще дуже далекі від необхідного. Нажаль, практично не враховуюється досвід інших країн. Так вимога тестувати будь яку харчову продукцію на вміст ГМО є нонсенсом, це неефективно і безглуздо. Потрібно жорстко відслідковувати продукти «групи ризику» і перешкоджати потраплянню їх на ринок. Свою роль в цьому має відігравати зацікавлена громадськість. Тільки за наявності громадського контролю можна буде створити реальну дієву систему біологічного контролю в Україні». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...