App Store Google Play

Пам'ятник Сталіну - це діагноз і прогноз?

08.05.2010 12:51

Відкриття у Запоріжжі пам'ятника Йосипу Сталіну є ознакою згортання демократії на тлі надзвичайної соціальної пасивності громадянського суспільства.

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловили експерти.

"Встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в Запоріжжі - це тривожна і далеко не локальна подія", - вважає політолог Андрій Золотарьов.

На його думку, це діагноз сучасному українському суспільству та досить точний прогноз його подальшого розвитку. Пан Золотарьов зауважив, що ідея встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну виникла на фоні прагнення великої кількості людей до стабільності та побудови зрозумілої та сильної вертикалі влади.

"Свідками цього процесу ми нині, власне, і є. Усе це дуже сильно нагадує російську систему "керованої демократії", де роль "Єдиної Росії" виконує Партія регіонів, а в ролі її "сателітів" - "Сильна Україна" Сергія Тігіпка та комуністи", - вважає експерт.

Коментуючи той факт, що встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну відбувається фактично за повного мовчання представників центральних органів влади, політолог Вадим Стоякін зазначив, що вважає це проявом "загравання "регіоналів" з комуністами, а також реверансом у бік Росії", де останнім часом стали значно лояльніше оцінювати діяльність Йосипа Сталіна.

Незацікавленість і пасивність громадськості у цьому питанні політологи вважають ще однією загрозливою тенденцією. "Мовчання суспільства щодо встановлення монументу колишньому диктатору є ознакою безпрецедентної суспільної апатії більшості населення, зневіри в політиках та втрати моральних та соціальних орієнтирів", - підкреслив Вадим Стоякін.

Монумент заввишки близько трьох метрів, що є напівфігурою Йосипа Сталіна у військовій формі з Зіркою Героя, відкрили напередодні 9 травня біля будівлі Запорізького обкому КПУ під гімн СРСР. На церемонії відкриття пам`ятника, за даними правоохоронців, були присутні близько 1000 осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...
Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...