App Store Google Play

Лижами по асфальту

06.05.2010 16:51

10 травня Україну охопить "Білоруська весна" - фестиваль сучасної білоруської культури. Відбудеться він вже вчетверте, триватиме до 22 травня і цього разу проходитиме у Києві, Харкові, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Броварах, Дніпропетровську та Чернівцях.

Фестиваль відкриється перформансом на Білоруській вулиці в Києві 10 травня о 16.00 та одночасно всесвітнім флеш-мобом «Лижі на асфальті»: на лижі стануть спортсмени з Філадельфії, Варшави та Броварів. За вуличними подіями можна буде наживо спостерігати на сайті belarus.org.ua.

У рамках «Білоруської весни-2010» пройдуть виставка репортажної фотографії «Belarus Press Photo 2010», відеопокази анімації, майстер-класи із вицінанки від художниці Лори Янущик, презентація єдиного недержавного білоруськомовного каналу Belsat TV та низка локальних акцій.

Родзинкою фестивалю стане відкриття «Білоруської полички» у мережі книгарень «Є»: тепер не обов'язково чекати наступної Білоруської весни, щоб купити книжку білоруською мовою.

Організатори - творча ініціатива "Білоруський десант" - називають "Білоруську весну" "фестивалем партизанської культури", адже сучасна білоруська культура часто змушена діяти з глибокого підпілля.

Культурно-партизанськими навичками з українськими колегами поділяться гості фестивалю: фотокореспондент Вадзім Заміровскій, літератори Уладзімер Арлов, Андрей Хадановіч, Зьміцер Вішнёў, Віталь Рыжкоў, Сяргей Прылуцкі, Павел Касьцюкевіч, Вольга Бабкова, Барыс Пятровіч, Алеся Башарымава, до яких підпільно приєднаються Сашко Ірванець і Артемій Полежака.

Партнерами фестиваю є  Фундація Центр Сучасного Мистецтва (головний майданчик київських подій фестивалю),  Український тиждень, білоруський ПЕН-центр та мережа Книгарень "Є", які підтримують літературну частину фестивалю, а також Польський інститут в Україні, Kyiv GUTG centre,  Департамент Культурних Спільнот, творче угрупування Н40, арт-об'єднання ПіплGRAD, Телекритика.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...