App Store Google Play

Козаки запорожці об’єднують Україну

06.05.2010 09:32
Кінець квітня для козаків - запорожців видався багатим на події, хоча для цього довелося подолати сотні кілометрів. Але довгий шлях - ніщо порівняно з важливістю по суті історичного дійства.

18 квітня козаки взяли участь в урочистому козацькому  заході по вшануванню пам'яті українських героїв - отаманів Холодного Яру, які протягом багатьох століть зі зброєю в руках відстоювали незалежність України та боролися за волю українського козацького народу в загонах гайдамаків отаманів Верлана, Матвія Гриви, Івана Жили, Гната Голого, Семена Неживого, Максима Залізняка, Івана Гонти; отаманів Холодноярівської республіки братів Чучупаків - Василя, Олекси та Петра, Чорного Ворона, Юрія Горліса-Горського, Івана Деркача, Костя Блакитного та багатьох інших.

В роки Другої світової війни в Холодному Яру діяли дев'ять партизанських загонів і дивізія УПА "Холодний Яр". На зворотному шляху з криниці Максима Залізняка набрали води для того, щоб вилити її на могили козацьких  січових ватажків.

27 квітня козаки взяли активну участь у пікетуванні Верховної Ради в Києві. Нагадаємо, що цього дня за відсутності в залі кворуму, фактичного блокування роботи Ради та з порушенням численних вимог Регламенту Верховна Рада ухвалила Закон, яким ратифікувала попередню угоду між президентами Януковичем та Медведєвим про залишення на території незалежної України Чорноморського флоту Російської федерації на наступні 25 років в обмін на цінові знижки у розрахунках за спожитий російський газ. Біля Верховної Ради України була символічно вилита частина набраної з криниці Максима Залізняка води.

А вже 1 травня  козаки  виїхали в Херсонську область на Кам'янську січ, де проходили урочисті заходи по вшануванню пам'яті кошового отамана Костя Гордієнка та козаків Кам'янської січі , яку збудували у 1709 році  після ліквідації Петром І старої Чортомлицької січі і яку зруйнували каральні російські війська у 1711 році за те, що січовики підтримали Мазепу.

По дорозі запорожці заїхали на могилу до шанованого ними кошового отамана Івана Сірка , «напоїли» його водою з криниці  Максима Залізняка і взяли землі для того щоб відвезти до могили Костя Гордієнка.

На Кам'янський січі був проведений молебень по загиблих козаках, а молодим козачатам довірили провести обряд покладання землі з могили Івана Сірка і води з криниці Максима Залізняка.

Церемонія відбувалася під гарматні постріли. Для зв'язку Січей і кошових отаманів  та для поєднання козаків і всієї України, з могили Костя Гордієнка було взято землю, яку на зворотному шляху привезли на могилу Івана Сірка в Капулівку.

Фоторепортаж про подію

Козак ВСЕБАЧУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...