App Store Google Play

Губернаторська «вертикаль»

30.04.2010 11:04

Нова виконавча влада на Дніпропетровщині укріплює свою «вертикаль». За останній місяць губернатор Олександр Вілкул провів не лише ґрунтовне «чищення» апарату облдержадміністрації, але й особисто очолив обласну організацію Партії регіонів.

Колишній лідер регіоналів Олег Царьов покірно склав свої повноваження і вирішив «зосередитися» на депутатській роботі у Верховній Раді. За словами партійного «ветерана», який мав бесіду з Президентом В. Януковичем, передання партійної влади до рук губернатора - досить логічний і виправданий крок. Тим паче, що ще під час президентських виборів керувати обласним виборчим штабом довірили саме О. Вілкулу.

Буквально через кілька тижнів кадрові зміни торкнулися й дніпропетровської міської партійної організації. Її очолив один із заступників губернатора - Іван Ступак, який займається в облдержадміністрації силовими й правоохоронними структурами.

Колишнього лідера міської парторганізації Олексія Тишкіна перевели на роботу до обласного апарату Партії регіонів, що навряд чи можна розцінювати як підвищення. Останніми роками він за сумісництвом очолював найбільшу в міській раді Дніпропетровська фракцію Партії регіонів. У тандемі з Блоком Лазаренка міські регіонали створили депутатську коаліцію «Рідний Дніпропетровськ», яка серйозно потіснила вплив мера. Під контроль коаліціянтів перейшли «найхлібніші» посади в комісіях, що займаються питаннями будівництва та виділення земельних ділянок.

Щодо цього серед учасників коаліції навіть розгорілася міжусобна боротьба, а один із депутатів від Партії регіонів Євген Бачев виступив із різкою критикою своїх соратників. У Дніпропетровську поширилися чутки про те, що закулісним діленням землі фактично займалися лідери лазаренківців та регіоналів.

Цікаво, що низку ключових посад у міськраді займали люди, близькі до О. Царьова. Наприклад, його рідний брат, який очолює комісію з містобудування, і секретар міськради Олександр Тимошенко. Через підпис останнього свого часу розгорівся гучний скандал довкола здавання в оренду... центральної площі Дніпропетровська.

Випадково чи ні, але саме О. Тимошенко першим вирішив подати у відставку «за власним бажанням» після того, як розставляння впливу в рядах регіоналів змінилося. Символічно, що сам губернатор О. Вілкул прибув на сесію міської ради і закликав депутатів до співробітництва та об'єднання довкола інтересів Дніпропетровська. Проте ледве він залишив трибуну, депутати приступили до переобрання секретаря міськради.

На місце О. Тимошенка на безальтернативній основі був вибраний інший депутат від Партії регіонів - Дмитро Безуглий. У депутатських кулуарах кажуть, що ця кадрова заміна була далеко не останньою. Нового секретаря Дніпропетровської міськради вважають людиною, наближеною до нинішньої обласної влади. Його брат - депутат обласної ради від Партії регіонів Павло Безуглий є радником голови Дніпропетровської облради Юрія Вілкула - рідного батька нинішнього губернатора.

Все це дає підстави вважати, що зміни в міській владі далеко не випадкові. Депутати міськради згадують, як прем'єр-міністр Микола Азаров, який прибув на представлення нового губернатора, заявив, що і міський голова Дніпропетровська має бути «нашою людиною». Народні обранці, які зрозуміли цю тенденцію, вже на сесії почали «записуватися» в друзі до нинішньої влади. Низка депутатів перейшли до фракції Партії регіонів, інші - вирішили приєднатися до коаліції «Рідний Дніпропетровськ». Серед них і колишні прибічники В. Ющенка - депутати з «Нашої України».

У глухій опозиції поки що залишаються лише нечисленні депутати від БЮТ. Проте не виключено, що в недалекому майбутньому деякі з них, як вважають експерти, також можуть «підперти» своїми спинами горезвісну губернаторську «вертикаль».

День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...