App Store Google Play

На Дніпропетровщині ліквідували конвертаційний центр з арсеналом зброї

27.04.2010 17:28
У ході реалізації матеріалів підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Дніпропетровській області було ліквідовано конвертаційний центр. Про це повідомляє прес-служба ДПА України.

До складу злочинного угрупування входило троє мешканців міста Дніпродзержинська та мешканець м. Павлограда. Протягом 2008-2010 років вони придбали без наміру здійснення статутної діяльності 4 суб'єкти підприємницької діяльності та займались незаконною конвертацією грошових коштів для підприємств Дніпродзержинська та Дніпропетровська, використовуючи рахунки та реквізити "транзитних", "фіктивних" підприємств, відкритих на підставних осіб. Свою протиправну діяльність порушники маскували під легальний бізнес.

При цьому для конвертації коштів використовувалися не новостворені "фіктивні" суб'єкти господарської діяльності, а придбані підприємства, зареєстровані понад 5-10 років тому (після придбання таких підприємств їх перереєстрували на підконтрольних осіб, які в подальшому підписували звіти та первинні документи).

Лише за останній рік через рахунки підконтрольних організаторам підприємств переведено у готівку понад 50 млн. гривень.

Знімали кошти не з рахунків транзитних підприємств, а з рахунків фізичних осіб-організаторів "конвертаційного" центру під виглядом повернення їм фінансової допомоги, а готівку клієнтам передавали в автомобілі одного з учасників злочинного угрупування.

Отримані внаслідок злочинної діяльності кошти частково вкладалися в легальний бізнес. Так, за готівку організатор закуповував металопродукцію та бензол. Наразі встановлюються підприємства, які реалізовували йому товар за готівку та, ймовірно, при цьому не відображали вказані фінансові операції у податковій звітності.

За фактом службового підроблення посадовими особами одного із задіяних підприємств прокуратурою Дніпровського району Дніпропетровської області порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Накладено 9 арештів на поточні рахунки підконтрольних транзитних підприємств та рахунки фізичних осіб, на яких, за наявною інформацією, заблоковано безготівкові кошти на суму близько 500 тис. гривень.

У той же час проведено 10 обшуків за адресами мешкання учасників злочинного угрупування та в їх автотранспортних засобах.

Під час обшуків вилучено: арсенал зброї (карабін Browning, гладкоствольна рушниця Browning, 5 ножів, рушниця травматичної дії, значна кількість боєприпасів), майно та цінності, здобуті злочинним шляхом, загальною вартістю близько 100 тис.дол.США (автомобіль Лексус GX 470, мотоцикли, квадроцикл, катер та ін.), готівкові кошти на суму 95 тис. грн., 6000 доларів США, печатки та штампи підконтрольних учасникам злочинної діяльності підприємств та підприємств-банкрутів, у тому числі з ознаками "фіктивності", бланки простих векселів тощо.

Для відшкодування збитків, завданих незаконними діями угрупування, накладено арешт на майно, здобуте злочинним шляхом.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу щодо організатора злочинної діяльності та порушення кримінальних справ щодо учасників організованого злочинного угрупування за ст.ст. 28, 205, 209 Кримінального кодексу України.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...