App Store Google Play

На Дніпропетровщині ліквідували конвертаційний центр з арсеналом зброї

27.04.2010 17:28
У ході реалізації матеріалів підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Дніпропетровській області було ліквідовано конвертаційний центр. Про це повідомляє прес-служба ДПА України.

До складу злочинного угрупування входило троє мешканців міста Дніпродзержинська та мешканець м. Павлограда. Протягом 2008-2010 років вони придбали без наміру здійснення статутної діяльності 4 суб'єкти підприємницької діяльності та займались незаконною конвертацією грошових коштів для підприємств Дніпродзержинська та Дніпропетровська, використовуючи рахунки та реквізити "транзитних", "фіктивних" підприємств, відкритих на підставних осіб. Свою протиправну діяльність порушники маскували під легальний бізнес.

При цьому для конвертації коштів використовувалися не новостворені "фіктивні" суб'єкти господарської діяльності, а придбані підприємства, зареєстровані понад 5-10 років тому (після придбання таких підприємств їх перереєстрували на підконтрольних осіб, які в подальшому підписували звіти та первинні документи).

Лише за останній рік через рахунки підконтрольних організаторам підприємств переведено у готівку понад 50 млн. гривень.

Знімали кошти не з рахунків транзитних підприємств, а з рахунків фізичних осіб-організаторів "конвертаційного" центру під виглядом повернення їм фінансової допомоги, а готівку клієнтам передавали в автомобілі одного з учасників злочинного угрупування.

Отримані внаслідок злочинної діяльності кошти частково вкладалися в легальний бізнес. Так, за готівку організатор закуповував металопродукцію та бензол. Наразі встановлюються підприємства, які реалізовували йому товар за готівку та, ймовірно, при цьому не відображали вказані фінансові операції у податковій звітності.

За фактом службового підроблення посадовими особами одного із задіяних підприємств прокуратурою Дніпровського району Дніпропетровської області порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Накладено 9 арештів на поточні рахунки підконтрольних транзитних підприємств та рахунки фізичних осіб, на яких, за наявною інформацією, заблоковано безготівкові кошти на суму близько 500 тис. гривень.

У той же час проведено 10 обшуків за адресами мешкання учасників злочинного угрупування та в їх автотранспортних засобах.

Під час обшуків вилучено: арсенал зброї (карабін Browning, гладкоствольна рушниця Browning, 5 ножів, рушниця травматичної дії, значна кількість боєприпасів), майно та цінності, здобуті злочинним шляхом, загальною вартістю близько 100 тис.дол.США (автомобіль Лексус GX 470, мотоцикли, квадроцикл, катер та ін.), готівкові кошти на суму 95 тис. грн., 6000 доларів США, печатки та штампи підконтрольних учасникам злочинної діяльності підприємств та підприємств-банкрутів, у тому числі з ознаками "фіктивності", бланки простих векселів тощо.

Для відшкодування збитків, завданих незаконними діями угрупування, накладено арешт на майно, здобуте злочинним шляхом.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу щодо організатора злочинної діяльності та порушення кримінальних справ щодо учасників організованого злочинного угрупування за ст.ст. 28, 205, 209 Кримінального кодексу України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...