App Store Google Play

Реставрація задурно

25.04.2010 07:59

У Дніпропетровську вирішили дилему, як повернути старовинному палацу його первинний вигляд і не витратити на це ні копійки. До робіт залучили студентів факультету мистецтв місцевого університету. Зиск взаємний. Палацу розпис стелі у стилі 18 століття, яка б за інших обставин обійшлася у сотні тисяч гривень, студентам - реальний проект, який буде зарахований як дипломна робота.

Зі всього курсу тільки Ганна та Світлана насмілилися взятися за грандіозну роботу - під стелею Потьомкінського палацу вони працюють по 8-9 годин на день уже третій місяць поспіль. а до цього був іще цілий рік дослідницької роботи.

Документи про історичний вигляд палацу зникли, а сама будівля палацу за часів Другої світової війни була вщент зруйнована, тож інформацію збирали по крихтах. Унаслідок народився ескіз під назвою "Пори року". Обличчя жінок, що уособлюють пори року, майстрині вигадали, а от фігури писали із себе.

Світлана, студентка: "Ми поставили для себе задачу ілюзорно зобразити купол, аби на пласкій поверхні змакетувати на півсферу, заглиблення".

Дівчата кажуть, що досі не можуть повірити, що їм, іще студенткам, довірили розписувати справжній палац, зізнаються: дотримуватися канонів класичного стилю дуже важко.

Ганна, студентка: "Доводиться дуже себе стримувати, адже нас час ві часу прориває на якийсь більш відкритий колір, на буяння кольорів..."

Щоправда, одне відхилення від класичних канонів майстрині собі все ж таки дозволили: працюють не темперою, а сучасними акриловими фарбами, адже недосвідченим художникам з ними і простіше і швидше. Малюнки планується фіксувати воском, який буде дозволяти триматися акриловим фарбам за перепадів температури.

Директор палацу Вадим Стукало не приховує задоволення - за його словами, він уже 10 років чекав, коли університет підготує таких фахівців, які б змогли продовжити ту справу, яку розпочали зодчі ХVІІІ століття. Єдина проблема, яка може затьмарити радість від розпису куполу палацу - реакція офіційної влади. За словами директора, Потьомкинський палац (нині - Палац студентів ДНУ) є пам'яткою архітектури національного значення, і міняти його вигляд, нехай навіть і на краще, на власний розсуд не дозволено.

Керівник управління історичної забудови міста Олександр Бердик зазначив, що роботи можуть виконуватися лише у випадку, якщо доведено, що ці роботи правомірні, а також виконавцями отримано дозвіл на її виконання.

Керівництво ж Палацу запевняє, що усю паперову тяганину візьме на себе. У якості роботи тут упевненні, і вже навіть приготували табличку, якою готові увічнити імена майстринь. Більш того, Потьомкінський палац чекає інших сміливців - під розпис керівництво готове віддати ще майже два десятки залів.

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пройшлися нацгвардійці в Кривому Розі парадним маршом під ворожими прапорами. І знаходяться ті, хто їх захищає: «Ну вони ж - люди військові. Дали наказ - виконують!» Навіть коментуват...
Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...