App Store Google Play

Дніпропетровські чиновники тепер з цифровими підписами

23.04.2010 09:51

22 квітня керівники Дніпропетровської і Одеської областей в режимі відеоконференції з використанням технології електронного цифрового підпису підписали Угоду про науково-технічне співробітництво і організацію взаємовідносин з питань впровадження технологій електронного урядування. Першими під подібною електронною угодою свої цифрові підписи поставили голови Дніпропетровської та Одеської облдержадміністрацій Олександр Вілкул та Едуард Матвійчук , а також голови обласних рад. В урочистій церемонії підписання Угоди взяв участь перший заступник голови Державного комітету інформатизації України Андрій Семенченко.

Одним зі значних досягнень цієї сумісної роботи у подальшій реалізації проекту має стати практична реалізація обміну електронними документами між органами державної влади та місцевого самоврядування на базі єдиного формату повідомлень.

Управління преси та інформації ОДА відзначає, що цей крок є свідченням технологічної готовності органів державної влади Дніпропетровської області перейти до юридично значимого електронного документообігу. Наступним кроком повинен стати перехід до надання державних та адміністративних послуг юридичним і фізичним особам на основі електронної взаємодії із застосуванням передових інформаційних технологій.

Проект спрямований на вирішення актуальних проблем та створення умов для поетапного переходу до надання адміністративних послуг у електронному вигляді. Після завершення першого етапу проекту буде відпрацьована можливість та готовність органів місцевого самоврядування та державної влади до розробки нормативно-правових актів, процедур та технологій надання адміністративних послуг з впровадженням технології електронного документообігу з застосуванням цифрового підпису.

Однією з переваг проекту є те, що будь-який громадянин зможе оформити різноманітні документи, зареєструвати підприємство, заповнити податкову декларацію або отримати інші адміністративні послуги, не простоюючи в черзі перед кабінетом посадовця, а скориставшись загальнодоступною мережею Інтернет.

Вперше в Україні буде застосований у щоденній практиці новий стандарт формату повідомлень при обміні електронними документами. Система електронного документообігу, що успішно діє в Дніпропетровських і Одеської обласних державних адміністраціях, була дороблена для застосування нового формату, що й було продемонстровано під час підписання Угоди.

«Розвиток і використання сучасних інформаційних технологій є одним з ключових пріоритетів у всіх розвинених країнах. Упевнений, що Дніпропетровська область з її науково-технічним потенціалом, висококваліфікованими, талановитими науковими кадрами має всі можливості для того, щоб стати лідером серед регіонів України по впровадженню інноваційних технологій. Зі свого боку, ми будемо надавати всебічну підтримку високотехнологічним проектам, які здатні принести відчутну користь для мешканців Дніпропетровщини», - сказав голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Вілкул.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...