App Store Google Play

Нові транспортні ініциативи мера – чергова корупційна схема?

20.04.2010 10:12
Як повідомляє grad-dndz.info дніпродзержинці скаржаться на те, що міська влада внесла зміни до розкладу та схеми руху пасажирського транспорту маршрутів №4 та №14. З 1 травня автобуси цих маршрутів перестануть заходити на міський залізничний вокзал.

Це безумовно створює значні незручності, а надто для тих мешканців Дніпродзержинська, хто працює в Дніпропетровську.

Нагадаємо, що виконавчий комітет Дніпродзержинської міської ради 14 квітня рішенням №142 змінив кінцеві зупинки маршрутів №14 та №4 «Залізничний вокзал» на «Площа ДМКД» та «Площа Визволителів» відповідно.

Необхідність та обґрунтованість такого рішення міської влади, а також його законність  прокоментував правозахисник Віталій Купрій.

- Відповідно до ст. 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» перевізник на маршрутах загального користування визначається виключно на конкурсних засадах згідно затверджених паспортів маршрутів. Зміна паспорту маршрутів №4 і №14 призводить до ситуації, коли на конкурсі боролись за одне, а отримали інше. На перший погляд це рішення виконкому здається абсурдним, оскільки від нього програють всі! З одного боку громадяни, які не можуть скористатись зручною зупинкою «Залізничний вокзал». З іншого боку - перевізники, які втрачають клієнтів, - говорить Віталій.

Не зрозуміло, де ж шукати істину? В будь-якому разі давайте спробуємо відповісти на запитання: кому це вигідно? І більш ретельний аналіз ситуації вказує на наступне. Хто ж залишається виконувати послуги з перевезення пасажирів з залізничного вокзалу? Це перевізник маршруту №30 ПП «Матреріал-Сервіс», яке очолює наближена до міського голови особа пан Репетій. Саме його кишеньковий юрист, колишній заступник голови Заводського районного суду Ведибура Ф.С., представляє в суді інтереси Ярослава Корчевського проти громадської організації «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка». Коло замикається - Дніпродзержинський міський голова лобіює інтереси тих, хто натомість надає йому різного роду послуги. На жаль це стається за рахунок штучного створення незручностей для мешканців міста, які найближчим часом не зможуть з залізничного вокзалу дістатися своїх домівок звичними маршрутами №4 та №14.

Віталій Купрій роозповів і про іншу проблему. 15 квітня у Дніпродзержинську за ініціативою міського голови Ярослава Корчевського відбулося засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ НС) щодо стану пасажирських автоперевезень у місті. З метою забезпечення своєчасного перевезення пасажирів ця комісія вирішила тимчасово запровадити з 19 квітня 2010 року новий маршрут руху для перевезення пасажирів   - №16: кінотеатр «Мир» - мостовий перехід через р.Дніпро - вул. Сировця - площа Леніна - поліклініка ВАТ «ДМКД» - проспект Пеліна - мостовий перехід через р.Дніпро - кінотеатр «Мир».

З одного боку, це непогано. За логікою, що більше маршрутів та автотранспортних перевезень, то краще для городян. Але й тут влада вдається до хитрощів. Діючі графіки перевезення пасажирів не виконуються майже всіма перевізниками. Одним з постійних порушників є все теж ПП «Матеріал-Сервіс». Але чомусь обслуговування нового маршруту надається саме цьому підприємству разом з КАТП-042802. За якими критеріями проводився відбір? Це мабуть зрозуміло. Своя сорочка ближче до тіла. Тепер той, хто не вміє, або не хоче якісно працювати на п'яти маршрутах, буде «працювати» на шести.

Що стосується юридичної сторони, то ось як прокоментував її Віталій Купрій: «згідно з ч.7 Закону України «Про автомобільний транспорт» органи місцевого самоврядування мають право, зокрема, у разі відкриття автобусного маршруту, який не має паспорта, призначати один раз тимчасового автомобільного перевізника на термін до трьох місяців. Введення нового маршруту №16 здійснено з порушенням чинного законодавства. По-перше, комісія з питань ТЕБ НС, яка ухвалювала відповідне рішення не є органом місцевого самоврядування та перевищила свої повноваження. По-друге, закон дозволяє призначати тільки одного тимчасового автомобільного перевізника, а не двох, як це зробила міська влада Дніпродзержинська».

Таким чином, призначення тимчасових автомобільних перевізників на маршрут №16 та скорочення маршрутів №4 і №14 є незаконними діями міської влади. А ось чому дніпродзержинські чиновники не хочуть дружити з законом, повинні відповісти правоохоронні органи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...