App Store Google Play

Пенсію отримаємо на тому світі?

16.04.2010 09:22
Підняття пенсійного віку для чоловіків хоча б на 2 роки призведе до того, що середньостатистичний український чоловік ніколи не отримає свою пенсію - вважає директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

Останнім часом з подачі Всесвітнього банку, МВФ та Уряду М. Азарова в експертному середовищі активно обговорюється питання підняття пенсійного віку. Хоча Віце-прем'єр міністр С. Тигіпко заявляє, що уряд прагнутиме не допустити підвищення пенсійного віку, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Е. Лібанова прямо каже, що підняття пенсійного віку в Україні - неминуче.

«Поважні посадовці та експерти нібито забувають, що середня тривалість життя чоловіків в Україні становить лише 62 роки, отже сьогодні українець отримує свою зароблену пенсію лише... 2 роки», - пояснює О. Сергієнко.

Урядовці та вчені роблять акцент на необхідності збільшення в першу чергу пенсійного віку для жінок до 60 років, пояснюючи це тім, що середня тривалість їх життя в Україні - 73 роки. При цьому якось забувається, що сьогодні цілі галузі тримаються на працюючих жінках-пенсіонерах. Це - освіта, медицина, культура тощо, і це цілком зрозуміло, якщо середня пенсія по країні у 2009 році склала лише 942,7 грн.

«Фактично значна кількість жінок вже давно і самостійно збільшила свій пенсійний вік, а тепер ту «надбавку у зарплаті», яку вони отримують з 55 років у вигляді пенсії, держава збирається у них відібрати», - пояснює експерт.

Існує цілий клас посадовців, які мають пенсії у декілька тисяч, навіть десятків тисяч гривень, це - держслужбовці, МВС, СБУ, ДПА, прокурори, судді та інші «слуги народу». Частина з них отримують право на пенсію у 45 років, але для них питання підняття пенсійного віку чи впорядкування розміру пенсій Урядом навіть не піднімається.

«Діючий КМУ скоріше піде на підняття пенсійного віку для чоловіків на 5 років, ніж на впорядкування пенсійного забезпечення класу «служивих», які є опорою режиму. В цьому разі українські чоловіки будуть допрацьовувати на свою пенсію, - після 62 років, - вже на тому світі», - підсумовує Олександр Сергієнко.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...