App Store Google Play

Пенсію отримаємо на тому світі?

16.04.2010 09:22
Підняття пенсійного віку для чоловіків хоча б на 2 роки призведе до того, що середньостатистичний український чоловік ніколи не отримає свою пенсію - вважає директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

Останнім часом з подачі Всесвітнього банку, МВФ та Уряду М. Азарова в експертному середовищі активно обговорюється питання підняття пенсійного віку. Хоча Віце-прем'єр міністр С. Тигіпко заявляє, що уряд прагнутиме не допустити підвищення пенсійного віку, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Е. Лібанова прямо каже, що підняття пенсійного віку в Україні - неминуче.

«Поважні посадовці та експерти нібито забувають, що середня тривалість життя чоловіків в Україні становить лише 62 роки, отже сьогодні українець отримує свою зароблену пенсію лише... 2 роки», - пояснює О. Сергієнко.

Урядовці та вчені роблять акцент на необхідності збільшення в першу чергу пенсійного віку для жінок до 60 років, пояснюючи це тім, що середня тривалість їх життя в Україні - 73 роки. При цьому якось забувається, що сьогодні цілі галузі тримаються на працюючих жінках-пенсіонерах. Це - освіта, медицина, культура тощо, і це цілком зрозуміло, якщо середня пенсія по країні у 2009 році склала лише 942,7 грн.

«Фактично значна кількість жінок вже давно і самостійно збільшила свій пенсійний вік, а тепер ту «надбавку у зарплаті», яку вони отримують з 55 років у вигляді пенсії, держава збирається у них відібрати», - пояснює експерт.

Існує цілий клас посадовців, які мають пенсії у декілька тисяч, навіть десятків тисяч гривень, це - держслужбовці, МВС, СБУ, ДПА, прокурори, судді та інші «слуги народу». Частина з них отримують право на пенсію у 45 років, але для них питання підняття пенсійного віку чи впорядкування розміру пенсій Урядом навіть не піднімається.

«Діючий КМУ скоріше піде на підняття пенсійного віку для чоловіків на 5 років, ніж на впорядкування пенсійного забезпечення класу «служивих», які є опорою режиму. В цьому разі українські чоловіки будуть допрацьовувати на свою пенсію, - після 62 років, - вже на тому світі», - підсумовує Олександр Сергієнко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...