App Store Google Play

Пенсію отримаємо на тому світі?

16.04.2010 09:22
Підняття пенсійного віку для чоловіків хоча б на 2 роки призведе до того, що середньостатистичний український чоловік ніколи не отримає свою пенсію - вважає директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

Останнім часом з подачі Всесвітнього банку, МВФ та Уряду М. Азарова в експертному середовищі активно обговорюється питання підняття пенсійного віку. Хоча Віце-прем'єр міністр С. Тигіпко заявляє, що уряд прагнутиме не допустити підвищення пенсійного віку, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Е. Лібанова прямо каже, що підняття пенсійного віку в Україні - неминуче.

«Поважні посадовці та експерти нібито забувають, що середня тривалість життя чоловіків в Україні становить лише 62 роки, отже сьогодні українець отримує свою зароблену пенсію лише... 2 роки», - пояснює О. Сергієнко.

Урядовці та вчені роблять акцент на необхідності збільшення в першу чергу пенсійного віку для жінок до 60 років, пояснюючи це тім, що середня тривалість їх життя в Україні - 73 роки. При цьому якось забувається, що сьогодні цілі галузі тримаються на працюючих жінках-пенсіонерах. Це - освіта, медицина, культура тощо, і це цілком зрозуміло, якщо середня пенсія по країні у 2009 році склала лише 942,7 грн.

«Фактично значна кількість жінок вже давно і самостійно збільшила свій пенсійний вік, а тепер ту «надбавку у зарплаті», яку вони отримують з 55 років у вигляді пенсії, держава збирається у них відібрати», - пояснює експерт.

Існує цілий клас посадовців, які мають пенсії у декілька тисяч, навіть десятків тисяч гривень, це - держслужбовці, МВС, СБУ, ДПА, прокурори, судді та інші «слуги народу». Частина з них отримують право на пенсію у 45 років, але для них питання підняття пенсійного віку чи впорядкування розміру пенсій Урядом навіть не піднімається.

«Діючий КМУ скоріше піде на підняття пенсійного віку для чоловіків на 5 років, ніж на впорядкування пенсійного забезпечення класу «служивих», які є опорою режиму. В цьому разі українські чоловіки будуть допрацьовувати на свою пенсію, - після 62 років, - вже на тому світі», - підсумовує Олександр Сергієнко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


останні новини

Hoвини ПАРТНЕРІВ

Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...