App Store Google Play

Блок, якого немає

15.04.2010 16:01
«Блок Куліченка», головою якого є мер Дніпропетровська Іван Куліченко, існує в місті вже не перший місяць. За словами самого міського голови, діяльність Блоку спрямована на благоустрій Дніпропетровська та покращення якості життя городян.

Втім, це і все, що відомо про "Блок". Жодної інформації про учасників блоку, про поставлені ними плани та завдання - все це ретельно приховується від городян. Так само, як і те, чим же є, власне, "Блок Куліченка": громадською, або ж політичною організацією? Цікавим є також питання про реєстрацію цього об'єднання у відповідних органах.

Відомо, що для участі в місцевих виборах, які, згідно з чинним законодавством, відбуваються  в Україні на пропорційній основі, партії, яким на момент виборів "виповнилось" не менше одного року, можуть вступати у перегони не лише самостійно, а й утворивши виборчий блок з іншими політичними партіями. Для створення блоку необхідно мінімум дві партії, які прийняли про це відповідні рішення на своїх з'їздах, зборах чи конференціях. Вирішивши йти за мандатами разом, партії мають підписати відповідну Угоду, яка підписується представниками кожної з партій що утворили блок та скріплюється печатками. Передана ЦВК та до відповідної територіальної виборчої комісії, ця Угода, власне, і є легалізацією Блоку.

Як бачимо, без партійної структури блоку не створиш. Натомість сам Куліченко різко негативно ставиться до партійної системи і стверджує, що блок його імені - це "наш ответ партийно-финансовым группировкам, принимающим решения не в інтересах горожан". Логічним було б тоді припустити, що "Блок Куліченка" діє за іншим принципом - за принципом громадської організації. Тим пак що і заявлений Блоком Куліченка головний принцип абсолютно не суперечить визначенню "громадської організації" - об'єднання громадян, яке утворюються для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо) і має будь-яку мету, крім політичної.

Офіційно мета Блоку Куліченка озвучена як 

"региональная патриотическая сила, объединяющая опытных и молодых, честных и профессиональных активных горожан, связывающих свое будущее с Днепропетровском, с его развитием и благополучием. Это команда лидеров, личные амбиции и устремления которых объединяются во имя лидерства самого Днепропетровска... выражает интересы не партий, а большинства жителей города".

За словами Івана Івановича, його Блок наразі офіційно не зареєстрований.

- Нет необходимости регистрировать Блок в Минюсте, - ответил на вопрос о регистрации мер, - Есть три партии, которые уже зарегистрированы в «Блоке», и 15 партий, которые изъявили желание вступить в «Блок Куличенко». Все они подписали соответствующие документы и сдали в избирательную комиссию, как требуют того регламент и законы.

Не будемо допитуватись в Івана Івановича які саме партії, до якої саме виборчої комісії і які ж саме документи подали - схоже, що діючий мер дійсно не дуже знається на тонкощах виборчого процесу, адже дата виборів досі не оголошена, відтак і виборчі комісії наразі не сформовані. Та й назва офіційно зареєстрованого блоку, відповідно до вимог закону, має містити назви всіх партій, що входять до нього. Можливо, хоча б тоді ми з вами - активні городяни - мали б змогу дізнатись про справжнє обличчя "Блоку Куліченка" і самостійно оцінити чи не ховаються в ньому такі ненависні Іванові Івановичу "финансовые группировки, получивших доступ к бюджету и материальным ресурсам города"? Не кажучи вже про елементарну "прозрачность и открытость", яку декларує мер в своєму заклику об'єднуватись навколо нього:

"За закрытыми партийными списками депутатов прячутся интересы множества финансовых группировок, получивших доступ к бюджету и материальным ресурсам города... Избирательные списки Блока Куличенко будут прозрачными и открытыми для горожан....Каждый горожанин будет иметь возможность проследить и проконтролировать через СМИ процесс принятия любого решения....Не будет тайных решений - не будет коррупции. ".

Втім, часу оформити свої стосунки з -надцятьма партіями, про які з гордістю говорить лідер руху, ще є: Угода може бути підписана не пізніше, ніж за 45 днів до дня виборів.

Однак, звернемо увагу на те, що громадської організації з назвою "Блок Куліченка" також не існує в природі! За даними, отриманими від заступника начальника відділу реєстрації нормативно-правових актів, друкованих ЗМІ та легалізації об'єднань громадян обласного відділу Міністерства юстиції України Ірини Лур'є, процедуру легалізації "Блок Куліченка" не проходив. Водночас, Блок, за інформацією офіційного сайту, має не лише свого лідера, а й команду, і навіть керівництво, яке, як відомо, обирається, а не призначається "від ліхтаря" - задля "красного слівця", аби додати ваги.

Відтак, діяльність Блоку імені діючого мера є легітимною не більше, ніж сам міський голова, термін повноважень якого сплив ще місяць тому. Ба більше: діяльність об'єднань громадян, які не є легалізованими, відповідно до статті 14 відповідного закону "Про об'єднання громадян", є протизаконною.

То чи можна вірити "тому чого немає"?  Правди в діяльності "віртуального блоку Куліченка" не більше, аніж срібла у шелягу. А прозорості - не більше, ніж у темному лісі. Чим, як не порожнім звуком, є обіцянки Куліченка? Чи такі "патріоти" потрібні місту?

Не довелося б потім п'ять наступних років скаржитись, що  "мера у Дніпропетровська немає"...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...