App Store Google Play

Мешканці ЖБК вимагають від Куліченка захистити їх від водоканалу

14.04.2010 20:19

Тиждень як на ж/м Фрунзенський були розвішані оголошення, в яких городян попереджали, що у випадку несплати заборгованості будинок буде відключений від водопостачання.

Здавалося б, цілком логічний метод боротьби комунального підприємства з неплатниками. Аби тільки не одне "але": за дивним збігом, попередження були розклеєні лише на будинках ЖБК, наче саме в них мешкають найбільш злісні неплатники.

Насправді ж відповідь лежить буквально на поверхні:  договір на водопостачання оформлений на ЖБК як на юридичну особу, з якою тому ж міському водоканалу боротись легше. Різниця між «жеківськими» будинками і ЖБК полягає у тому, що в перших договори на постачання послуг є індівідуальними і вони сплачують (або не сплачують) постачальникам послуг напряму. В таких будинках мешканця не цікавить чи сплачує "комуналку" його сусід і скільки в під'їзді боржників. Натомість в кооперативних будинках люди розуміють, що якщо твій сусід не розрахується за надану послугу - то ти також стаєш боржником незалежно від рівня своїх проплат.

Саме так це відбувалося в ЖБК 378 по вулиці Шолохова, 15. Вранці приїхали співробітники водоканалу, перекрили воду і встановили «водорозбірну колонку» - пийте люди відрами!

Звичайно, що водопостачальників зрозуміти можна, проте чому людина, яка є сумлінним платником, прийшовши ввечері додому, мусить опинитись перед фактом? Чому пенсіонерка, яка пропрацювала усе життя, яка за власний кошт побудувала кооперативну квартиру, бо державної їй не давали, заробивши інвалідність, і не маючи можливості навіть на вулицю вийти, повинна тепер залежати від сусідського «лобуряки», який не платить?

Постачальники вдаються до шантажу та хитрощів, пропонуючи ЖБК погасити борг, а потім, мовляв, пишіть заяви на індивідуальні договори. Втім, такій "заманусі" міськводоканалу давно вже не  ймуть віри городяни: подібні звернення стосами лежать на підприємстві, мов використаний папір, а "віз й досі там". Наприклад ОСББ "Затишок" по вулиці Знаменській, 3 вже третій рік безрезультатно судиться з міським водоканалом.

Чого ж прагнуть комунальники? Чого прагне міська влада? Щоб сусід на сусіда з сокирою пішов?

Мешканці будинку на Шолохова, 15 звертаються особисто до мера І. Куліченка і вимагають особистого втручання в ситуацію.

- Мер зобов'язаний привести в дію рішення міської ради від 23.05.2007 року за №25/15, де чітко визначено, хто є виконавцем послуг для територіальної громади міста і чим вони повинні займатися, - говорить голова ГО "Амур-Нижньодніпровська районна в місті Асоціація захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг «Наш дім» Сергій Іванченко, - Інакше виходить, що люди дарма створили ОСББ? Адже вони не лише не почуваються господарями власного будинку, але й беззахисні перед сваволею комунальників.

Крім того, городяни звертаються до міського голови з вимогою забезпечити, згідно діючого законодавства, укладання індивідуальних договорів жителів ЖБК та ОСББ з постачальниками послуг і особливу увагу просять приділити МКП «Міськводоканал». Мешканці готові для відкритого діалогу і пропонують владі скликати громадські слухання з питань відносин ЖБК і ОСББ з МКП «Міськводоканал». От тільки чи почують їх ті, хто з екранів телевізорів з дня у день переконують нас у цілодобовому піклуванні про місто і про кожного дніпропетровця особисто?

Фоторепортаж про подію

Теги: ЖБК, ОСББ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...