App Store Google Play

Мешканці ЖБК вимагають від Куліченка захистити їх від водоканалу

14.04.2010 20:19

Тиждень як на ж/м Фрунзенський були розвішані оголошення, в яких городян попереджали, що у випадку несплати заборгованості будинок буде відключений від водопостачання.

Здавалося б, цілком логічний метод боротьби комунального підприємства з неплатниками. Аби тільки не одне "але": за дивним збігом, попередження були розклеєні лише на будинках ЖБК, наче саме в них мешкають найбільш злісні неплатники.

Насправді ж відповідь лежить буквально на поверхні:  договір на водопостачання оформлений на ЖБК як на юридичну особу, з якою тому ж міському водоканалу боротись легше. Різниця між «жеківськими» будинками і ЖБК полягає у тому, що в перших договори на постачання послуг є індівідуальними і вони сплачують (або не сплачують) постачальникам послуг напряму. В таких будинках мешканця не цікавить чи сплачує "комуналку" його сусід і скільки в під'їзді боржників. Натомість в кооперативних будинках люди розуміють, що якщо твій сусід не розрахується за надану послугу - то ти також стаєш боржником незалежно від рівня своїх проплат.

Саме так це відбувалося в ЖБК 378 по вулиці Шолохова, 15. Вранці приїхали співробітники водоканалу, перекрили воду і встановили «водорозбірну колонку» - пийте люди відрами!

Звичайно, що водопостачальників зрозуміти можна, проте чому людина, яка є сумлінним платником, прийшовши ввечері додому, мусить опинитись перед фактом? Чому пенсіонерка, яка пропрацювала усе життя, яка за власний кошт побудувала кооперативну квартиру, бо державної їй не давали, заробивши інвалідність, і не маючи можливості навіть на вулицю вийти, повинна тепер залежати від сусідського «лобуряки», який не платить?

Постачальники вдаються до шантажу та хитрощів, пропонуючи ЖБК погасити борг, а потім, мовляв, пишіть заяви на індивідуальні договори. Втім, такій "заманусі" міськводоканалу давно вже не  ймуть віри городяни: подібні звернення стосами лежать на підприємстві, мов використаний папір, а "віз й досі там". Наприклад ОСББ "Затишок" по вулиці Знаменській, 3 вже третій рік безрезультатно судиться з міським водоканалом.

Чого ж прагнуть комунальники? Чого прагне міська влада? Щоб сусід на сусіда з сокирою пішов?

Мешканці будинку на Шолохова, 15 звертаються особисто до мера І. Куліченка і вимагають особистого втручання в ситуацію.

- Мер зобов'язаний привести в дію рішення міської ради від 23.05.2007 року за №25/15, де чітко визначено, хто є виконавцем послуг для територіальної громади міста і чим вони повинні займатися, - говорить голова ГО "Амур-Нижньодніпровська районна в місті Асоціація захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг «Наш дім» Сергій Іванченко, - Інакше виходить, що люди дарма створили ОСББ? Адже вони не лише не почуваються господарями власного будинку, але й беззахисні перед сваволею комунальників.

Крім того, городяни звертаються до міського голови з вимогою забезпечити, згідно діючого законодавства, укладання індивідуальних договорів жителів ЖБК та ОСББ з постачальниками послуг і особливу увагу просять приділити МКП «Міськводоканал». Мешканці готові для відкритого діалогу і пропонують владі скликати громадські слухання з питань відносин ЖБК і ОСББ з МКП «Міськводоканал». От тільки чи почують їх ті, хто з екранів телевізорів з дня у день переконують нас у цілодобовому піклуванні про місто і про кожного дніпропетровця особисто?

Фоторепортаж про подію

Теги: ЖБК, ОСББ


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...