App Store Google Play

Мешканці ЖБК вимагають від Куліченка захистити їх від водоканалу

14.04.2010 20:19

Тиждень як на ж/м Фрунзенський були розвішані оголошення, в яких городян попереджали, що у випадку несплати заборгованості будинок буде відключений від водопостачання.

Здавалося б, цілком логічний метод боротьби комунального підприємства з неплатниками. Аби тільки не одне "але": за дивним збігом, попередження були розклеєні лише на будинках ЖБК, наче саме в них мешкають найбільш злісні неплатники.

Насправді ж відповідь лежить буквально на поверхні:  договір на водопостачання оформлений на ЖБК як на юридичну особу, з якою тому ж міському водоканалу боротись легше. Різниця між «жеківськими» будинками і ЖБК полягає у тому, що в перших договори на постачання послуг є індівідуальними і вони сплачують (або не сплачують) постачальникам послуг напряму. В таких будинках мешканця не цікавить чи сплачує "комуналку" його сусід і скільки в під'їзді боржників. Натомість в кооперативних будинках люди розуміють, що якщо твій сусід не розрахується за надану послугу - то ти також стаєш боржником незалежно від рівня своїх проплат.

Саме так це відбувалося в ЖБК 378 по вулиці Шолохова, 15. Вранці приїхали співробітники водоканалу, перекрили воду і встановили «водорозбірну колонку» - пийте люди відрами!

Звичайно, що водопостачальників зрозуміти можна, проте чому людина, яка є сумлінним платником, прийшовши ввечері додому, мусить опинитись перед фактом? Чому пенсіонерка, яка пропрацювала усе життя, яка за власний кошт побудувала кооперативну квартиру, бо державної їй не давали, заробивши інвалідність, і не маючи можливості навіть на вулицю вийти, повинна тепер залежати від сусідського «лобуряки», який не платить?

Постачальники вдаються до шантажу та хитрощів, пропонуючи ЖБК погасити борг, а потім, мовляв, пишіть заяви на індивідуальні договори. Втім, такій "заманусі" міськводоканалу давно вже не  ймуть віри городяни: подібні звернення стосами лежать на підприємстві, мов використаний папір, а "віз й досі там". Наприклад ОСББ "Затишок" по вулиці Знаменській, 3 вже третій рік безрезультатно судиться з міським водоканалом.

Чого ж прагнуть комунальники? Чого прагне міська влада? Щоб сусід на сусіда з сокирою пішов?

Мешканці будинку на Шолохова, 15 звертаються особисто до мера І. Куліченка і вимагають особистого втручання в ситуацію.

- Мер зобов'язаний привести в дію рішення міської ради від 23.05.2007 року за №25/15, де чітко визначено, хто є виконавцем послуг для територіальної громади міста і чим вони повинні займатися, - говорить голова ГО "Амур-Нижньодніпровська районна в місті Асоціація захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг «Наш дім» Сергій Іванченко, - Інакше виходить, що люди дарма створили ОСББ? Адже вони не лише не почуваються господарями власного будинку, але й беззахисні перед сваволею комунальників.

Крім того, городяни звертаються до міського голови з вимогою забезпечити, згідно діючого законодавства, укладання індивідуальних договорів жителів ЖБК та ОСББ з постачальниками послуг і особливу увагу просять приділити МКП «Міськводоканал». Мешканці готові для відкритого діалогу і пропонують владі скликати громадські слухання з питань відносин ЖБК і ОСББ з МКП «Міськводоканал». От тільки чи почують їх ті, хто з екранів телевізорів з дня у день переконують нас у цілодобовому піклуванні про місто і про кожного дніпропетровця особисто?

Фоторепортаж про подію

Теги: ЖБК, ОСББ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...