App Store Google Play

В Україні 12 квітня - день жалоби

11.04.2010 20:45

Президент України Віктор Янукович оголосив понеділок, 12 квітня, днем жалоби в Україні у зв`язку з авіакатастрофою під Смоленськом, в якій загинули президент Польщі Лех Качинський та велика група польських політиків, громадських діячів і військових. Відповідну заяву Президент зробив у неділю під час відвідування посольства Польщі в Києві.

Президент України пошанував пам`ять загиблих в авіакатастрофі. Він приніс до посольства квіти і залишив запис у книзі співчуття.

Нагадаємо, урядовий літак польського президента Леха Качинського Ту-154 розбився під Смоленськом у суботу вранці. За попередніми даними, літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман.

На борту перебували 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто. Серед загиблих сам президент, його дружина і частина керівництва країни. Вони прямували до Катині, аби взяти участь у траурних заходах на місці масового поховання польських офіцерів.

Раніше Президент Росії Дмітрій Медведєв від імені російського народу висловив у зверненні до польського народу свої співчуття та підтримку рідним і близьким загиблих. Також він повідомив, що понеділок, 12 квітня, в Росії буде оголошено днем національного трауру.

Повідомлення про авіакатастрофу під Смоленськом вразило Грузію. Жителі Тбілісі, які висловлюють співчуття, засипали квітами сходи до посольства Польщі. Вночі із запалених свічок біля входу в посольство був викладений напис «Polska». Звістка про катастрофу призвела буквально до вибуху в соціальних мережах - грузинські блогери, які перші поширили в Грузії повідомлення про трагедію, висловлюють співчуття народові Польщі і створюють сторінки пам`яті.

У самій Польщі, куди ранком доставлено тіла загиблих, сотні тисяч поляків вийшли на вулиці Варшави, щоб віддати данину поваги Качинському. Перед його палацом запалені десятки тисяч свічок. Люди продовжують нести сюди квіти. Труна з тілом Леха Качинського перебуватиме в президентському палаці. Дата похорону президента Польщі поки не визначена.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...
Яка перевага у трамвая перед іншим наземним громадським транспортом? Перевага в тім, що трамвай рухається окремою смугою позазагальним транспортним потоком, ну і можливо взимку простіше чистити проїзд...
В мільйонний раз спливає тема доріг у Дніпрі. Не те щоб я хотіла потролити мера, чи вкотре пожалітися. Я навіть не зрадофіл, мені не потрібно вкрутити лампочку у під’їзд чи прибрати гілку з двор...