App Store Google Play

Апеляційний адміністративний суд захистив свободу слова

08.04.2010 15:36

В лютому 2010 року громадська організація «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» розпочала збір підписів щодо недовіри городян Дніпродзержинському міському голові Ярославу Корчевському.

Збір підписів проводився в наметі на центральній площі Дніпродзержинська. Згодом усі підписи були докладені до колективного звернення, що було направлене на ім'я керівництва держави. Метою заходу став захист прав дніпродзержинців на гідне життя в умовах глибокої комунальної кризи, до якої довела місто діюча влада.

Від самого початку збору підписів Ярослав Корчевський розпочав активну протидію громадському волевиявленню. Так ,19 лютого ним особисто був направлений позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду. В цьому позові він просив суд, зокрема, визнати дії правозахисників щодо проведення збору підписів про недовіру міському голові, розповсюдження листівок та встановлення намету незаконними та заборонити проведення цих заходів. Свої вимоги міський голова обґрунтовував тим, що розміщення намету для проведення в ньому роз'яснювальної роботи серед населення «створює загрозу життю та здоров'ю населення, соціальну напругу та підбурює громадян міста до протиправних дій, до порушення громадського порядку».

Незважаючи на те, що Ярослав Корчевський не зміг роз'яснити, яким саме чином громадське обговорення бездіяльності міської влади порушує закон і порядок, 19 лютого суддя Верба І.О. винесла неправосудну постанову, якою обмежила в часі на 1 місяць (фактично заборонила) проведення  громадської акції з критикою влади.
 

«Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» у встановлений законом термін направила скаргу на дії судді. І вже 7 квітня колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі головуючого судді Коршуна А.О. та суддів Бишевської Н.А. і Добродняк І.Ю. скасували незаконну постанову і залишили позовну заяву Ярослава Корчевського без розгляду.

Коментуючи цю подію, Віталій Купрій особливо відзначив професійність головуючого судді, який добре розуміється в тонкощах ведення судового процесу та в суті спору.

Сподіваймося, що Ярослав Корчевський та суддя Верба І.О. отримали від апеляційного суду справжній урок, як треба поважати закон та конституційні права громадян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...