App Store Google Play

Ревізори прийшли «невчасно»

05.04.2010 11:32

«Мій дім - моя фортеця», а що робити тим, у кого ця фортеця знаходиться далеко? Звичайно, йти до гуртожитку. А чи відповідають умови життя мешканців гуртожитків хоча б мінімальним запитам, які можуть створити належний рівень проживання. Наприклад, капітальні ремонти або тепло в кімнатах є одним із тих наріжних каменів, які постійно треба контролювати. Ці та ряд інших питань з'ясовували фахівці контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради (далі - Управління, УЖГ) за період з 01.07.2008 по 30.09.2009.

За результатами даного контрольного заходу встановлено фінансових порушень на загальну суму 2606,3 тис. грн (із них: порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів - 359,2 тис. грн, інших фінансових порушень - 2247,1 тис. гривень).

Основними завданнями Управління житлового господарства є: організація контролю за виконанням правил і норм технічної експлуатації та ремонту житлового фонду всіх форм власності; організація управління об'єктами житлового господарства комунальної власності територіальної громади міста, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації; визначення напрямків реконструкції житлового фонду міста, підвищення рівня його благоустрою та інше.

Результати ревізії щодо використання коштів Дніпропетровського міського бюджету, отриманих на фінансування робіт, пов'язаних із капітальним ремонтом та реконструкцією житлового фонду міста, а також на будівництво котельні, були невтішними для обох сторін - для ревізорів неприємне здивування, а для працівників УЖГ - несподіваний результат їхньої «активної» діяльності, який увінчався справедливим покаранням, адже завищення обсягів та вартості робіт, а також використання коштів склало чималеньку суму - 310 тис. гривень.

Вказане завищення допущене 15-ма підрядними організаціями внаслідок непідтвердження виконання окремих видів робіт на суму 152 тис. грн; невірного застосування ресурсних елементних кошторисних норм - 113 тис. грн, завищення загальновиробничих витрат та розміру прибутку - 15 тис. грн, зайвого включення будівельних матеріалів - 5 тис. грн, невірного визначення рівня заробітної плати - 5 тис. грн та з інших причин.

Так, перевіркою використання бюджетних коштів на будівництво блочної котельні для опалення гуртожитків за адресами пр. Праці,22, 24 та проведеними контрольними обмірами виконаних робіт встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю «ТГВ - Комплект» до грудня 2009 року не забезпечено виконання пусконалагоджувальних робіт, а також робіт з благоустрою майдану будівництва, які оплачено Управлінням житлового господарства у 2008 році. Згадане фінансування, у тому числі й додаткове, було обґрунтоване терміновою необхідністю будівництва котельні для обслуговування багатоквартирних гуртожитків за вищевказаними адресами в опалювальний сезон 2008-2009 років.

Однак, як завжди виникає безліч «але». Через невиконання підрядником умов договору та відсутність контролю з боку УЖГ за виконанням обсягів робіт, на момент проведення ревізії (у грудні 2009 року) котельню не здано в експлуатацію. Тобто, гуртожитки залишилися без тепла, а товариство внаслідок невиконання вищевказаних обсягів робіт, завищення загальновиробничих витрат, прибутку та зайвого включення матеріалів, які не використовувалися, незаконно присвоїло бюджетні кошти на суму 144 тис. гривень.

Крім цього, вартість незавершеного будівництва котельні у сумі 1918 тис. грн не відображена Управлінням житлового господарства у складі активів.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Жилбуд», яким виконувався капітальний ремонт гуртожитку по вул. Артеківській, завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 38 тис. грн унаслідок застосування розроблених ДП «Інженерний центр» індивідуальних норм, у яких значно завищена вартість трудових та матеріальних ресурсів, порівняно із загальнодержавними нормами, та безпідставно застосовані підвищуючі коефіцієнти і завищено вартість матеріалів.

Крім того, Управлінням житлового господарства кошти в сумі 18 тис. грн, виділені на капітальний ремонт житлового фонду, спрямовані на оплату виконаних ТОВ «Жилбуд» робіт з улаштування тимчасової огорожі гуртожитку. Цікавим є те, що витрати зі спорудження огорожі вже враховані у загальновиробничих витратах. Зазначене призвело до нецільового використання коштів міського бюджету.

Ревізори з'ясували також, що договори з ТОВ «Жилбуд» на капітальний ремонт гуртожитку по вул. Артемівській на загальну суму 327 тис. грн укладено без проведення передбачених законодавством тендерних процедур.

Результати ревізії виявились таки справжньою «несподіванкою» для УЖГ, бо до адміністративної відповідальності притягнуто 9-х посадових осіб Управління, у тому числі: в. о. начальника управління та начальника відділу технічного нагляду за рішеннями суду за допущені порушення при закупівлі робіт та за нецільове використання бюджетних коштів. Матеріали ревізії передані до прокуратури м. Дніпропетровська. Підрядними організаціями відшкодовано завищену вартість виконаних робіт на суму 280 тис. грн, шляхом перерахування коштів до бюджету та виконання робіт.

Студія "Акцент-медіа"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...