App Store Google Play

Від Любові до Зуботрясівки

02.04.2010 11:17
На сьогодні на Дніпропетровщині розташовано 435 сільських населених пунктів. Такі дані оприлюднило обласне Управління статистики. В них мешкає кожен шостий дніпропетровець - загалом понад 554 тисячі осіб.

Кожне село має особливу назву, яка відбиває ті чи інші історичні події. Облстат поділився з читачами найцікавішими назвами сільських насолених пунктів на Дніпропетровщині.

Так, в Криничанському районі є село Гримуче, а в Солонянському - Гроза.  В цих же районах є села, названі на честь квітки - Барвінок.

Ніжні та поетичні назви мають села Дубравка (Магдалинівський район), Журавлинка (Васильківський), Любов (Солонянський), Чорноглазівка (Юр'ївський), а у Верхньодніпровському районі є село Зуботрясівка.

Кожне десяте село Дніпропетровщини у своїй назві містить слово "Нова", "Нове", 29 сіл - слово "Зелена": від Зеленої Балки, Зеленої Долини до Зеленого Яру; 21 - слово "Веселе": Веселе, Веселі Гірки, Дачі, Кути, Веселі Чумаки.

Значна кількість сільських населених пунктів має у своїй назві їм'я.

Зокрема, 21 село має назву на честь Марії - Мар'ївка, Мар'ївcьке, Мар'янівське, 18 - Олександра, 14 - Петра, 13 - Івана, по 12 - Катерини і Тараса, 10 - Василя, 9 - Михайла.

Не зовсім зручним для поштового та іншого зв'язку є наявність в одному районі сіл з однаковою назвою. Так, у Дніпропетровському районі два села мають назву Степове, у Магдалинівському - Тарасівка, в Софіївському - Володимирівка.

В Орджонікідзевській сільраді Криворізького району є три села зі словом «поле» у назві -Високе Поле, Зелене Поле та Кам'яне Поле.

Але найскладніше доводиться поштарям Синельниківського району, адже на його території розташовані села Мар'ївське, Мар'їнка, три Мар'ївки, дві Андріївки і дві Іванівки.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...