App Store Google Play

Від Любові до Зуботрясівки

02.04.2010 11:17
На сьогодні на Дніпропетровщині розташовано 435 сільських населених пунктів. Такі дані оприлюднило обласне Управління статистики. В них мешкає кожен шостий дніпропетровець - загалом понад 554 тисячі осіб.

Кожне село має особливу назву, яка відбиває ті чи інші історичні події. Облстат поділився з читачами найцікавішими назвами сільських насолених пунктів на Дніпропетровщині.

Так, в Криничанському районі є село Гримуче, а в Солонянському - Гроза.  В цих же районах є села, названі на честь квітки - Барвінок.

Ніжні та поетичні назви мають села Дубравка (Магдалинівський район), Журавлинка (Васильківський), Любов (Солонянський), Чорноглазівка (Юр'ївський), а у Верхньодніпровському районі є село Зуботрясівка.

Кожне десяте село Дніпропетровщини у своїй назві містить слово "Нова", "Нове", 29 сіл - слово "Зелена": від Зеленої Балки, Зеленої Долини до Зеленого Яру; 21 - слово "Веселе": Веселе, Веселі Гірки, Дачі, Кути, Веселі Чумаки.

Значна кількість сільських населених пунктів має у своїй назві їм'я.

Зокрема, 21 село має назву на честь Марії - Мар'ївка, Мар'ївcьке, Мар'янівське, 18 - Олександра, 14 - Петра, 13 - Івана, по 12 - Катерини і Тараса, 10 - Василя, 9 - Михайла.

Не зовсім зручним для поштового та іншого зв'язку є наявність в одному районі сіл з однаковою назвою. Так, у Дніпропетровському районі два села мають назву Степове, у Магдалинівському - Тарасівка, в Софіївському - Володимирівка.

В Орджонікідзевській сільраді Криворізького району є три села зі словом «поле» у назві -Високе Поле, Зелене Поле та Кам'яне Поле.

Але найскладніше доводиться поштарям Синельниківського району, адже на його території розташовані села Мар'ївське, Мар'їнка, три Мар'ївки, дві Андріївки і дві Іванівки.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...