App Store Google Play

Від Любові до Зуботрясівки

02.04.2010 11:17
На сьогодні на Дніпропетровщині розташовано 435 сільських населених пунктів. Такі дані оприлюднило обласне Управління статистики. В них мешкає кожен шостий дніпропетровець - загалом понад 554 тисячі осіб.

Кожне село має особливу назву, яка відбиває ті чи інші історичні події. Облстат поділився з читачами найцікавішими назвами сільських насолених пунктів на Дніпропетровщині.

Так, в Криничанському районі є село Гримуче, а в Солонянському - Гроза.  В цих же районах є села, названі на честь квітки - Барвінок.

Ніжні та поетичні назви мають села Дубравка (Магдалинівський район), Журавлинка (Васильківський), Любов (Солонянський), Чорноглазівка (Юр'ївський), а у Верхньодніпровському районі є село Зуботрясівка.

Кожне десяте село Дніпропетровщини у своїй назві містить слово "Нова", "Нове", 29 сіл - слово "Зелена": від Зеленої Балки, Зеленої Долини до Зеленого Яру; 21 - слово "Веселе": Веселе, Веселі Гірки, Дачі, Кути, Веселі Чумаки.

Значна кількість сільських населених пунктів має у своїй назві їм'я.

Зокрема, 21 село має назву на честь Марії - Мар'ївка, Мар'ївcьке, Мар'янівське, 18 - Олександра, 14 - Петра, 13 - Івана, по 12 - Катерини і Тараса, 10 - Василя, 9 - Михайла.

Не зовсім зручним для поштового та іншого зв'язку є наявність в одному районі сіл з однаковою назвою. Так, у Дніпропетровському районі два села мають назву Степове, у Магдалинівському - Тарасівка, в Софіївському - Володимирівка.

В Орджонікідзевській сільраді Криворізького району є три села зі словом «поле» у назві -Високе Поле, Зелене Поле та Кам'яне Поле.

Але найскладніше доводиться поштарям Синельниківського району, адже на його території розташовані села Мар'ївське, Мар'їнка, три Мар'ївки, дві Андріївки і дві Іванівки.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...