App Store Google Play

Студентів у Дніпропетровську розстріляв позаштатний міліціонер?

16.03.2010 15:36
У Дніпропетровську суд Жовтневого району розпочав розгляд справи про розстріл трьох студентів металургійної академії.

Нагадаємо, що ця надзвичайна подія сталася 4 грудня близько 18.00 на набережній біля готелю «Дніпропетровськ». За словами співробітників міліції, тоді компанія з чотирьох не зовсім тверезих студентів гуляла по набережній і вже другий день поспіль відзначала день народження свого одногрупника Івана Лавренка. Як виявилося, для 21-річного хлопця це був останній день народження. Саме іменинник був убитий пострілом зі зброї травматичної дії, а двоє його приятелів - поранені та потрапили до лікарні.

За підозрою у скоєнні цього злочину був затриманий четвертий хлопець з цієї компанії. За словами начальника міського карного розшуку Олександра Черняка, студенти були настільки п'яними, що наступного дня просто не могли згадати, що ж сталося.

За словами Олександра Черняка, він спочатку навіть дав свідчення, проте згодом від них відмовився. А вже через кілька днів начальник карного розшуку розповів що в справі намітився поворот. Нібито хлопців розстріляла зовсім інша людина. Далі міліція жодним чином не коментувала розслідування цього злочину. І нарешті зараз з'ясувалося, що ще на початку березня кримінальну справу передали на розгляд до суду. На лаві підсудних - директор однієї з дніпропетровських фірм і позаштатний співробітник міліції 25-річний Євгеній. Бізнесмен-«міліціонер» наразі перебуває в СІЗО, і з пресою не спілкується, міліція також не коментує ситуацію.

«Сьогодні» вдалося довідатися про деякі подробиці в родичів загиблого хлопця. «Справа кваліфікується як перевищення самооборони. Він стверджує, що хлопці напали на нього і хотіли ограбувати. І це в самісінькому центрі міста на очах у свідків! Та і як він міг оборонятися, якщо в одного з хлопців були рани на сідницях, він явно тікав!» - говорить Ольга Лавренко, сестра вбитого Івана. Ольга розповідає, що свого брата після смерті вона не впізнала. «Схоже, що його били, адже обличчя сильно набрякло», - говорить Ольга. А поранений товариш Івана (його мама попросила не вказувати ім'я) досі лежить у лікарні.

«Нам здається, що міліція вигороджувала цього Євгенія. Спочатку нас не інформували про слідство - посилалися на таємницю. Потім ми написали скаргу на міліцію в прокуратуру. І після того нам розповіли, що через 2 дні вже відбудеться суд! Потім це «перевищення»... Про яку оборону може йти мова, коли він синові стріляв у ноги ззаду, а потім ще й побив! У сина була черепно-мозкова травма. Пам'ять до нього повернулася тільки недавно. Він втратив багато крові - 21 день пролежав у реанімації. А коли мені нарешті дали справу для ознайомлення за 2 дні до суду, я дізналася багато нового. Виявляється, що цей Євгеній після розстрілу й бійки просто надяг каптура і зник (він живе на сусідній вулиці), не викликаючи ані «швидку», ані міліцію. А коли на місце приїхали міліція та лікарі, він прийшов туди і спостерігав за тим, як його жертвам надають допомогу. А через 2 дні вже відпочивав за кордоном. А зараз нам сказали, що по цій статті його можуть відпустити просто з зали суду, якщо він раніше не притягався ніде й нізащо. У нього є позитивні характеристики, тільки вони датовані 2006 роком!» - говорить мама постраждалого студента.

Люди, що раніше служили у МВС, розповіли нам, що на практиці своїх позаштатних співробітників МВС використовує вкрай рідко. «В основному, позаштатників оформлюють для легалізації одержання травматичної зброї, яку  звичайній людині заборонено носити й застосовувати. А «корочка», яку можна просто купити й за кілька сотень гривень, цю заборону знімає. До того ж, якщо ти перевищиш швидкість, то даішники подивляться на документ і не задаватимуть додаткових питань. Я 10 років працював у міліції, але жодного разу не бачив в очі бодай жодного позаштатника в міліцейській роботі - їх не використовують у слідстві, тим більше при спецопераціях. Мені навіть складно сказати, скільки їх може бути в нашому місті. Може 100, а може й 300», - розповів нам офіцер міліції Євгеній.

Сегодня

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...
 Блокада Азовського моря та великих портів Бердянська та Маріуполя — це цілком логічний і очікуваний крок від Росії, яка таким чином поступово формує навколо України класичний “мішок&...