App Store Google Play

Більше 100 громадських організацій збираються повернути місцеві вибори

20.02.2010 14:19
Представники більше 100 громадських організацій з 24 регіонів України виступили з ініціативою об'єднання зусиль заради спільного захисту інтересів регіональних громад проти узурпації влади Верховною Радою України.

Представники громадських організацій мають намір подати колективний позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою відмінити незаконне рішення Верховної Ради України про скасування парламентом місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року.

В середу, 24 лютого, в Києві відбудеться з'їзд об'єднання регіональних громад за участю представників регіональних громадських організацій, на якому за словами одного з ініціаторів створення всеукраїнського об'єднання регіональних громад, Юрія Солов'я (голови громадського об'єднання "Громадський Форум Івано-Франківська), буде прийнята консолідована позиція щодо подальших дій.

З'їзд вимагатиме, аби Верховна Рада України скасувала своє антиконституційне рішення про відміну місцевих виборів. В протилежному випадку громадські активісти мають намір подати колективний позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою визнати постанову ВРУ від 16.02.2010 протиправною. Крім того у планах зібрання звернутися до Президента України з вимогою звернутися до Конституційного суду щодо визнання неконституційними всіх актів Верховної ради України про скасування, відміну чи перенесення вже призначених виборів та звернення із відповідними заявами до європейських організацій.

На думку організаторів громадського спротиву, відміна місцевих виборів призведе до паралічу влади в регіонах. Після 30 травня 2010 року місцева влада виявиться нелегітимною, а це означає, що область, місто та село не зможе вирішувати нагальні проблеми. Сільські та міські голови обрані терміном на чотири роки, відповідно їхня легітимність після 30 травня буде сумнівною. Це призведе до повного хаосу в регіонах, оскільки будь-хто зможе ігнорувати будь-яке рішення, прийняте місцевою владою з 1 червня 2010 року. Юристи громадських організацій вбачають у даному рішенні небезпечний прецедент. Якщо його залишити без наслідків, не виключено, що наступного разу народні обранці у такий же спосіб продовжать повноваження легітимності Верховної Ради ще на 10 років.

Серед ініціаторів об'єднання регіональних громадських організацій та вироблення консолідованої позиції щодо антиконституційного рішення Верховної Ради України наступні громадські організації: "ОГО" Об'єднання громадських організацій Київщини, ГО "Блок активної молоді" (Донецьк), ГО "Всеукраїнські народні збори" (Одеса), ГО "Самопоміч" (Дніпропетровськ), ГО "Кияни передусім", Львівське об'єднання громадських організацій "Львівська громада", Асоціація депутатів Львова, Львівська обласна громадська організація "Солідарність", Громадська організація "Вартові закону", Волинське обласне об'єднання громадських організацій "Волинська громада", ГО "Громадський Форум Івано-Франківська" та інші громадські організації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...