App Store Google Play

Медицину почали реформувати згори. Дніпряни - піддослідні

19.02.2010 10:13
Вчора, 18 лютого на засіданні Кабінету Міністрів України затверджено проект постанови "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я". Проект був винесений на розгляд Міністром охорони здоров'я України Василем Князевичем і стосується основних концептуальні напрямків реформування системи охорони здоров'я. Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Головним завданням ухваленого проекту є започаткування реформування системи охорони здоров'я з метою, звісно ж, поліпшення стану надання медичної допомоги. Задля цього Князевич та співавтори пропонують інституційно розмежувати "первинний, вторинний та третинний рівні" надання медичної допомоги та запровадити новий "господарсько-фінансовий" механізм в діяльності закладів охорони здоров'я.

В документі не оговорюються межі первинного, вторинного та третинного рівнів та не розкривається повністю механізм "господарсько-фінансової діяльності" медичних установ, які поки що вважаються в країні державними. Втім, зазначається, що, крім іншого, реформа передбачає введення в Україні обов'язкового медичного страхування.

Міністерству охорони здоров'я також доручено спільно з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади розробити нормативні документи, що мають забезпечити методичне підґрунтя для проведення запропонованих реформ.

Першим етапом, який має розпочатися просто зараз - з березня поточного року - має стати спеціалізації закладів охорони здоров'я та оптимізації їх діяльності відповідно до потреб населення, створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, та так званих "госпітальних округів".

Як зазвичай буває з будь-якими реформами, не обійдеться без експерименту. Постановою Кабміну передбачено проведення відповідних пілотних проектів у Дніпропетровській та Вінницькій областях, де запропоновані методики буде "відкатано". Це, на думку Уряду дозволить в подальшому застосувати відпрацьовану модель в цілому в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...