App Store Google Play

Медицину почали реформувати згори. Дніпряни - піддослідні

19.02.2010 10:13
Вчора, 18 лютого на засіданні Кабінету Міністрів України затверджено проект постанови "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я". Проект був винесений на розгляд Міністром охорони здоров'я України Василем Князевичем і стосується основних концептуальні напрямків реформування системи охорони здоров'я. Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Головним завданням ухваленого проекту є започаткування реформування системи охорони здоров'я з метою, звісно ж, поліпшення стану надання медичної допомоги. Задля цього Князевич та співавтори пропонують інституційно розмежувати "первинний, вторинний та третинний рівні" надання медичної допомоги та запровадити новий "господарсько-фінансовий" механізм в діяльності закладів охорони здоров'я.

В документі не оговорюються межі первинного, вторинного та третинного рівнів та не розкривається повністю механізм "господарсько-фінансової діяльності" медичних установ, які поки що вважаються в країні державними. Втім, зазначається, що, крім іншого, реформа передбачає введення в Україні обов'язкового медичного страхування.

Міністерству охорони здоров'я також доручено спільно з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади розробити нормативні документи, що мають забезпечити методичне підґрунтя для проведення запропонованих реформ.

Першим етапом, який має розпочатися просто зараз - з березня поточного року - має стати спеціалізації закладів охорони здоров'я та оптимізації їх діяльності відповідно до потреб населення, створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, та так званих "госпітальних округів".

Як зазвичай буває з будь-якими реформами, не обійдеться без експерименту. Постановою Кабміну передбачено проведення відповідних пілотних проектів у Дніпропетровській та Вінницькій областях, де запропоновані методики буде "відкатано". Це, на думку Уряду дозволить в подальшому застосувати відпрацьовану модель в цілому в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...