App Store Google Play

Медицину почали реформувати згори. Дніпряни - піддослідні

19.02.2010 10:13
Вчора, 18 лютого на засіданні Кабінету Міністрів України затверджено проект постанови "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я". Проект був винесений на розгляд Міністром охорони здоров'я України Василем Князевичем і стосується основних концептуальні напрямків реформування системи охорони здоров'я. Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Головним завданням ухваленого проекту є започаткування реформування системи охорони здоров'я з метою, звісно ж, поліпшення стану надання медичної допомоги. Задля цього Князевич та співавтори пропонують інституційно розмежувати "первинний, вторинний та третинний рівні" надання медичної допомоги та запровадити новий "господарсько-фінансовий" механізм в діяльності закладів охорони здоров'я.

В документі не оговорюються межі первинного, вторинного та третинного рівнів та не розкривається повністю механізм "господарсько-фінансової діяльності" медичних установ, які поки що вважаються в країні державними. Втім, зазначається, що, крім іншого, реформа передбачає введення в Україні обов'язкового медичного страхування.

Міністерству охорони здоров'я також доручено спільно з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади розробити нормативні документи, що мають забезпечити методичне підґрунтя для проведення запропонованих реформ.

Першим етапом, який має розпочатися просто зараз - з березня поточного року - має стати спеціалізації закладів охорони здоров'я та оптимізації їх діяльності відповідно до потреб населення, створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, та так званих "госпітальних округів".

Як зазвичай буває з будь-якими реформами, не обійдеться без експерименту. Постановою Кабміну передбачено проведення відповідних пілотних проектів у Дніпропетровській та Вінницькій областях, де запропоновані методики буде "відкатано". Це, на думку Уряду дозволить в подальшому застосувати відпрацьовану модель в цілому в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...