App Store Google Play

Пенсіонер змусив підприємця повернути гроші за неякісні двері

18.02.2010 09:20
За статистикою, кожному другому доводилось купувати неякісні товари або отримувати неналежним чином надані послуги. Проте лише п'ята частина ошуканих покупців готові боротись за свої права, решта вважають боротьбу з несумлінним продавцем або виробником безперспективною.

Дехто пояснює це тим, що в Україні неможливо захистити свої права, хтось не хоче псувати свої нерви скандалом, який часто-густо супроводжує процес повернення грошей за неякісний товар, а доволі часто людина просто не знає, куди їй звертатися для захисту своїх прав. В усіх цих випадках ошуканий споживач махає рукою і дарує виробникові кревні гривні.

Однак, за умови наполегливості та впевненості у власній правоті справу можна довести до логічного кінця, тобто вимагати компенсації за шкоду. Потрібно лише чітко знати свої права та сміливо їх відстоювати.

Як розповіли у міському управлінні з питань захисту прав споживачів, переважна більшість звернень, що находять від мешканців міста, вирішуються на користь заявників. Наприклад, у січні цього року до управління звернулися 39 громадян зі скаргами щодо порушення їх прав як споживачів, і 35 з них були задоволені.

Один з магазинів побутової техніки повернув покупцеві майже чотири тисячі гривень за бракований холодильник, магазин мобільного зв'язку замінив мешканці міста бракований телефон, який вона в ньому придбала, ще тисячу гривень приватний підприємець повернув пенсіонеру за неякісно виготовлені двері.

Загалом за перший місяць 2010 року дніпропетровці повернули собі понад 15 тисяч гривень за неякісні товари та послуги. Звичайно, що на ділі від свавілля продавців та виробників постраждало значно більше людей і сума завданого їм збитку є в рази більшою. Однак в управлінні впевнені, що вся справа в бажанні та в обізнаності стосовно своїх прав.

Отож, не варто заплющувати очі на щоденний обман на ринках та у магазинах, не варто давати змогу продавцям себе дурити. Слід пам'ятати, що покупець - завжди правий. Потрібне тільки бажання боротися за свої права.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...