App Store Google Play

Пенсіонер змусив підприємця повернути гроші за неякісні двері

18.02.2010 09:20
За статистикою, кожному другому доводилось купувати неякісні товари або отримувати неналежним чином надані послуги. Проте лише п'ята частина ошуканих покупців готові боротись за свої права, решта вважають боротьбу з несумлінним продавцем або виробником безперспективною.

Дехто пояснює це тим, що в Україні неможливо захистити свої права, хтось не хоче псувати свої нерви скандалом, який часто-густо супроводжує процес повернення грошей за неякісний товар, а доволі часто людина просто не знає, куди їй звертатися для захисту своїх прав. В усіх цих випадках ошуканий споживач махає рукою і дарує виробникові кревні гривні.

Однак, за умови наполегливості та впевненості у власній правоті справу можна довести до логічного кінця, тобто вимагати компенсації за шкоду. Потрібно лише чітко знати свої права та сміливо їх відстоювати.

Як розповіли у міському управлінні з питань захисту прав споживачів, переважна більшість звернень, що находять від мешканців міста, вирішуються на користь заявників. Наприклад, у січні цього року до управління звернулися 39 громадян зі скаргами щодо порушення їх прав як споживачів, і 35 з них були задоволені.

Один з магазинів побутової техніки повернув покупцеві майже чотири тисячі гривень за бракований холодильник, магазин мобільного зв'язку замінив мешканці міста бракований телефон, який вона в ньому придбала, ще тисячу гривень приватний підприємець повернув пенсіонеру за неякісно виготовлені двері.

Загалом за перший місяць 2010 року дніпропетровці повернули собі понад 15 тисяч гривень за неякісні товари та послуги. Звичайно, що на ділі від свавілля продавців та виробників постраждало значно більше людей і сума завданого їм збитку є в рази більшою. Однак в управлінні впевнені, що вся справа в бажанні та в обізнаності стосовно своїх прав.

Отож, не варто заплющувати очі на щоденний обман на ринках та у магазинах, не варто давати змогу продавцям себе дурити. Слід пам'ятати, що покупець - завжди правий. Потрібне тільки бажання боротися за свої права.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...