App Store Google Play

Лазаренко вимагає від Корбана 170 тисяч гривень

16.02.2010 11:14

Засуджений екс-прем'єр Павло Лазаренко через суд вимагає спростування від газет "Комерсант-Украина" і "Сегодня".

Судове повідомлення "Комерсант" отримав у понеділок, про що у своєму блозі написав заступник головного редактора видання Валерій Калниш.

Як розповів він "Телекритиці", Лазаренко вимагає визнати недостовірною інформацію про його причетність до вбивства дніпропетровського бізнесмена В'ячеслава Брагінського.

Така версія була озвучена підприємцем Геннадієм Корбаном і поширена 15 жовтня 2009 року газетою "Комерсант" у матеріалі "В убийстве обнаружили злой умысел" і газетою "Сегодня" в матеріалі "Бизнесмена заказал Лазаренко?".

Відповідачами є Геннадій Корбан, редакція "Комерсанта" і її журналісти Валерій Кучерук та Олена Геда, а також редакція "Сегодня" і її журналіст Ольга Негодова.

Лазаренко вимагає стягти з Геннадія Корбана 170 тисяч гривень морального відшкодування, які має намір направити "в один з дитячих будинків Дніпропетровщини". Від редакцій він вимагає опублікувати спростування недостовірної інформації.

8 лютого суддя Солом'янського районного суду міста Києва Ірина Завгородня відкрила провадження у справі про захист честі й гідності та відшкодування моральної шкоди за позовом Павла Лазаренка. Попереднє судове засідання призначене на 1 березня.

Калниш звернув увагу, що в самому позові сказано, що "цю негативну і неправдиву інформацію від Корбана кілька днів підряд повторювали багато разів інші засоби масової інформацію".

"14 жовтня була прес-конференція Корбана в агенції УНІАН, де ця інформація прозвучала. При цьому позов поданий лише проти двох видань", - зазначив він.

На думку Калниша, "Комерсант" дотримався журналістських стандартів при написанні матеріалу й дав позиції всіх сторін:

"Були поставлені чіткі вимоги: замітка не піде в тираж, доки ми не отримаємо сторону Лазаренка. Його представляє брат Іван Лазаренко. Більш того - цитата Івана Лазаренка була винесена в центр в елемент верстки "думка": "Геннадій Корбан - большой оригинал, перекладывает все с больной головы на здоровую". Замітка, на мою думку, абсолютно зважена".

Головний редактор "Сегодня" Ігор Гужва сказав ТК, що його редакція поки не отримувала судового повідомлення про позов Лазаренка. Коли отримає, він готовий прокоментувати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...