App Store Google Play

Лазаренко вимагає від Корбана 170 тисяч гривень

16.02.2010 11:14

Засуджений екс-прем'єр Павло Лазаренко через суд вимагає спростування від газет "Комерсант-Украина" і "Сегодня".

Судове повідомлення "Комерсант" отримав у понеділок, про що у своєму блозі написав заступник головного редактора видання Валерій Калниш.

Як розповів він "Телекритиці", Лазаренко вимагає визнати недостовірною інформацію про його причетність до вбивства дніпропетровського бізнесмена В'ячеслава Брагінського.

Така версія була озвучена підприємцем Геннадієм Корбаном і поширена 15 жовтня 2009 року газетою "Комерсант" у матеріалі "В убийстве обнаружили злой умысел" і газетою "Сегодня" в матеріалі "Бизнесмена заказал Лазаренко?".

Відповідачами є Геннадій Корбан, редакція "Комерсанта" і її журналісти Валерій Кучерук та Олена Геда, а також редакція "Сегодня" і її журналіст Ольга Негодова.

Лазаренко вимагає стягти з Геннадія Корбана 170 тисяч гривень морального відшкодування, які має намір направити "в один з дитячих будинків Дніпропетровщини". Від редакцій він вимагає опублікувати спростування недостовірної інформації.

8 лютого суддя Солом'янського районного суду міста Києва Ірина Завгородня відкрила провадження у справі про захист честі й гідності та відшкодування моральної шкоди за позовом Павла Лазаренка. Попереднє судове засідання призначене на 1 березня.

Калниш звернув увагу, що в самому позові сказано, що "цю негативну і неправдиву інформацію від Корбана кілька днів підряд повторювали багато разів інші засоби масової інформацію".

"14 жовтня була прес-конференція Корбана в агенції УНІАН, де ця інформація прозвучала. При цьому позов поданий лише проти двох видань", - зазначив він.

На думку Калниша, "Комерсант" дотримався журналістських стандартів при написанні матеріалу й дав позиції всіх сторін:

"Були поставлені чіткі вимоги: замітка не піде в тираж, доки ми не отримаємо сторону Лазаренка. Його представляє брат Іван Лазаренко. Більш того - цитата Івана Лазаренка була винесена в центр в елемент верстки "думка": "Геннадій Корбан - большой оригинал, перекладывает все с больной головы на здоровую". Замітка, на мою думку, абсолютно зважена".

Головний редактор "Сегодня" Ігор Гужва сказав ТК, що його редакція поки не отримувала судового повідомлення про позов Лазаренка. Коли отримає, він готовий прокоментувати.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...