App Store Google Play

Письменниця з Дніпропетровська отримала чергову премію в Москві

11.02.2010 15:13

У Бібліотеці іноземної літератури в Москві оголосили лауреата премії імені Бєлкіна - єдиної російської літературної нагороди, яка присуджується за повість. Цього року премію Бєлкіна отримала Уляна Гамаюн з повістю «Безмовне життя зі старим черевиком» (журнал «Новий мир», № 9, 2009).

Гамаюн, 25-річна мешканка Дніпропетровська, на церемонію не приїхала. Для неї це вже друга нагорода - рік тому вона отримала премію «Неформат».

Справжнє ім'я письменниці - Ольга. Народилась Уляна-Ольга 6 січня 1984 року, закінчила Дніпроперовський національний Університет за спеціальністю "прикладна математика".

До короткого списку премії Бєлкіна увійшли також:
- Ергалі Гер, «Комой» (журнал «Знамя», № 9, 2009),
- Ірина Левітес, «Боричів Тік, 10» (Ю.-Сахалінськ, Сахалінське книжкове видавництво, 2009),
- Фарід Нагім, «Теорія падінь» (журнал «Дружба народів, № 10, 2009),
- Олександр Ушаров, «М´ясо» (журнал «Зарубіжні записки», № 1, 2009).

Наталія Іванова, заступник головного редактора журналу «Знамя», одна із засновниць премії Бєлкіна та її координатор, відзначила, що в лонг-листі було чимало відомих письменників, однак їхні твори поступалися за якістю повістей фіналістів.

Журі премії Бєлкіна цього року очолював письменник та телеведучий Олександр Архангельський, також до числа суддів увійшли поет Максим Амелін, театральний режисер Марина Бруснікіна, прозаїк, сценарист Андрій Дмитрієв і критик Анна Кузнєцова.

На церемонії також вручили премію «Станційний доглядач», що присуджується кращому критику року - її отримав літературний оглядач «Континенту» Євген Єрмолін.

Крім того, цього року була введена номінація «Дистанційний доглядач», яка присвячена критикам, «що зберігають дистанцію у ставленні до товстожурнального життя». Першим лауреатом став Лев Данілкін з «Афіші».

Буквоїд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...
Яка перевага у трамвая перед іншим наземним громадським транспортом? Перевага в тім, що трамвай рухається окремою смугою позазагальним транспортним потоком, ну і можливо взимку простіше чистити проїзд...
В мільйонний раз спливає тема доріг у Дніпрі. Не те щоб я хотіла потролити мера, чи вкотре пожалітися. Я навіть не зрадофіл, мені не потрібно вкрутити лампочку у під’їзд чи прибрати гілку з двор...