App Store Google Play

Письменниця з Дніпропетровська отримала чергову премію в Москві

11.02.2010 15:13

У Бібліотеці іноземної літератури в Москві оголосили лауреата премії імені Бєлкіна - єдиної російської літературної нагороди, яка присуджується за повість. Цього року премію Бєлкіна отримала Уляна Гамаюн з повістю «Безмовне життя зі старим черевиком» (журнал «Новий мир», № 9, 2009).

Гамаюн, 25-річна мешканка Дніпропетровська, на церемонію не приїхала. Для неї це вже друга нагорода - рік тому вона отримала премію «Неформат».

Справжнє ім'я письменниці - Ольга. Народилась Уляна-Ольга 6 січня 1984 року, закінчила Дніпроперовський національний Університет за спеціальністю "прикладна математика".

До короткого списку премії Бєлкіна увійшли також:
- Ергалі Гер, «Комой» (журнал «Знамя», № 9, 2009),
- Ірина Левітес, «Боричів Тік, 10» (Ю.-Сахалінськ, Сахалінське книжкове видавництво, 2009),
- Фарід Нагім, «Теорія падінь» (журнал «Дружба народів, № 10, 2009),
- Олександр Ушаров, «М´ясо» (журнал «Зарубіжні записки», № 1, 2009).

Наталія Іванова, заступник головного редактора журналу «Знамя», одна із засновниць премії Бєлкіна та її координатор, відзначила, що в лонг-листі було чимало відомих письменників, однак їхні твори поступалися за якістю повістей фіналістів.

Журі премії Бєлкіна цього року очолював письменник та телеведучий Олександр Архангельський, також до числа суддів увійшли поет Максим Амелін, театральний режисер Марина Бруснікіна, прозаїк, сценарист Андрій Дмитрієв і критик Анна Кузнєцова.

На церемонії також вручили премію «Станційний доглядач», що присуджується кращому критику року - її отримав літературний оглядач «Континенту» Євген Єрмолін.

Крім того, цього року була введена номінація «Дистанційний доглядач», яка присвячена критикам, «що зберігають дистанцію у ставленні до товстожурнального життя». Першим лауреатом став Лев Данілкін з «Афіші».

БуквоїдHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Вчера товарищ с гордостью показывал мне подготовленный к покраске кузов его будущей новой игрушки – мерседеса 70-х годов. Главным предметом его гордости было то, что кузов в семидесятых на завод...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...