App Store Google Play

Письменниця з Дніпропетровська отримала чергову премію в Москві

11.02.2010 15:13

У Бібліотеці іноземної літератури в Москві оголосили лауреата премії імені Бєлкіна - єдиної російської літературної нагороди, яка присуджується за повість. Цього року премію Бєлкіна отримала Уляна Гамаюн з повістю «Безмовне життя зі старим черевиком» (журнал «Новий мир», № 9, 2009).

Гамаюн, 25-річна мешканка Дніпропетровська, на церемонію не приїхала. Для неї це вже друга нагорода - рік тому вона отримала премію «Неформат».

Справжнє ім'я письменниці - Ольга. Народилась Уляна-Ольга 6 січня 1984 року, закінчила Дніпроперовський національний Університет за спеціальністю "прикладна математика".

До короткого списку премії Бєлкіна увійшли також:
- Ергалі Гер, «Комой» (журнал «Знамя», № 9, 2009),
- Ірина Левітес, «Боричів Тік, 10» (Ю.-Сахалінськ, Сахалінське книжкове видавництво, 2009),
- Фарід Нагім, «Теорія падінь» (журнал «Дружба народів, № 10, 2009),
- Олександр Ушаров, «М´ясо» (журнал «Зарубіжні записки», № 1, 2009).

Наталія Іванова, заступник головного редактора журналу «Знамя», одна із засновниць премії Бєлкіна та її координатор, відзначила, що в лонг-листі було чимало відомих письменників, однак їхні твори поступалися за якістю повістей фіналістів.

Журі премії Бєлкіна цього року очолював письменник та телеведучий Олександр Архангельський, також до числа суддів увійшли поет Максим Амелін, театральний режисер Марина Бруснікіна, прозаїк, сценарист Андрій Дмитрієв і критик Анна Кузнєцова.

На церемонії також вручили премію «Станційний доглядач», що присуджується кращому критику року - її отримав літературний оглядач «Континенту» Євген Єрмолін.

Крім того, цього року була введена номінація «Дистанційний доглядач», яка присвячена критикам, «що зберігають дистанцію у ставленні до товстожурнального життя». Першим лауреатом став Лев Данілкін з «Афіші».

Буквоїд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...