App Store Google Play

Письменниця з Дніпропетровська отримала чергову премію в Москві

11.02.2010 15:13

У Бібліотеці іноземної літератури в Москві оголосили лауреата премії імені Бєлкіна - єдиної російської літературної нагороди, яка присуджується за повість. Цього року премію Бєлкіна отримала Уляна Гамаюн з повістю «Безмовне життя зі старим черевиком» (журнал «Новий мир», № 9, 2009).

Гамаюн, 25-річна мешканка Дніпропетровська, на церемонію не приїхала. Для неї це вже друга нагорода - рік тому вона отримала премію «Неформат».

Справжнє ім'я письменниці - Ольга. Народилась Уляна-Ольга 6 січня 1984 року, закінчила Дніпроперовський національний Університет за спеціальністю "прикладна математика".

До короткого списку премії Бєлкіна увійшли також:
- Ергалі Гер, «Комой» (журнал «Знамя», № 9, 2009),
- Ірина Левітес, «Боричів Тік, 10» (Ю.-Сахалінськ, Сахалінське книжкове видавництво, 2009),
- Фарід Нагім, «Теорія падінь» (журнал «Дружба народів, № 10, 2009),
- Олександр Ушаров, «М´ясо» (журнал «Зарубіжні записки», № 1, 2009).

Наталія Іванова, заступник головного редактора журналу «Знамя», одна із засновниць премії Бєлкіна та її координатор, відзначила, що в лонг-листі було чимало відомих письменників, однак їхні твори поступалися за якістю повістей фіналістів.

Журі премії Бєлкіна цього року очолював письменник та телеведучий Олександр Архангельський, також до числа суддів увійшли поет Максим Амелін, театральний режисер Марина Бруснікіна, прозаїк, сценарист Андрій Дмитрієв і критик Анна Кузнєцова.

На церемонії також вручили премію «Станційний доглядач», що присуджується кращому критику року - її отримав літературний оглядач «Континенту» Євген Єрмолін.

Крім того, цього року була введена номінація «Дистанційний доглядач», яка присвячена критикам, «що зберігають дистанцію у ставленні до товстожурнального життя». Першим лауреатом став Лев Данілкін з «Афіші».

Буквоїд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...