App Store Google Play

Коломойський відредагував "Главред-медіа"

11.02.2010 11:51
Співвласник холдингу "Главред-медіа" Олександр Третяков вийшов з медіабизнесу. Учора підприємець повідомив про продаж 40% холдингу його основному власникові Ігореві Коломойському. Учасники ринку пов'язують угоду з придбанням бізнесменом більше значного активу - каналу "1+1", де, як і у випадку з "Главред-медіа", партнером була американська корпорація СМЕ.

Як пише "Комерсант", сума угоди склала $4 млн, ще $12 млн будуть спрямовані на погашення кредиторської заборгованості компанії й виплату зарплат. Як відзначила головний редактор журналу "Главред" Діана Дуцик, Третяков не уточнював причини виходу з бізнесу.

"Главред-медіа" був створений у червні 2006 року. Тоді до його складу увійшли журнали "Главред", "Телекритика", газети "Нова", "Вісті в Україні" і телеканал "Сіті". В 2007 році Олександр Третяков, який був власником видань, вирішив об'єднатися зі співвласником Приватбанку Ігорем Коломойським - до  холдингу увійшли "Газета по-киевски", інформагентство УНІАН і журнал "Профіль". Частка Олександра Третякова в об'єднаній компанії склала 40%, 50% належить видавництву "Прес-центр", серед власників якого структури, афілійовані з групою "Приват", 10% до січня цього року володіла американська Central European Media Enterprises (CME).

Ігор Коломойський цікавиться медіабізнесом останні п'ять років. В 2005 році він здійснив спробу викупити у власників "Студії 1+1" Олександра Роднянського та  Бориса Фуксмана 40% каналу, що їм належали. Однак проти угоди виступила СМЕ, яка володіє 60% "1+1". Проте в серпні 2007 року за $110 млн бізнесмен купив близько 3% акцій CME і увійшов до її ради директорів. У жовтні 2008 року СМЕ стала єдиним власником "1+1", а в липні 2009-го корпорація продала панові Коломойському 49% групи за $100 млн. У січні цього року пан Коломойський домовився з СМЕ про покупку залишків часток телеканалів "1+1" та "Кіно".

Наразі Коломойський утримується від офіційних заяв про плани розвитку чотирьох каналів, п'яти друкованих видань, інформагентства та  декількох інтернет-проектів. Не знають про них і у самому холдингу. "Ми очікуємо, що новий власник оголосить свою позицію щодо розвитку холдингу найближчим часом", - сказала пані Дуцик.

Учасники ринку впевнені, що покупка "Главреду" - результат попередніх домовленостей Коломойського та Третякова. "Ігореві Коломойському було важливо закріпитись на українському медіаринку, тому він став партнером CME і Третьякова по телеканалу 'Сіті'. Частку в 'Главреді' йому запропонували як додаток", - повідомило обізнане з деталями угоди джерело. "Цей актив є неприбутковим і, по суті, не потрібним. Можливо, пан Коломойський розраховує на зростання рекламного ринку, щоб потім продати холдинг якомога дорожче", - припускає співрозмовник Ъ.


Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...