App Store Google Play

Коломойський відредагував "Главред-медіа"

11.02.2010 11:51
Співвласник холдингу "Главред-медіа" Олександр Третяков вийшов з медіабизнесу. Учора підприємець повідомив про продаж 40% холдингу його основному власникові Ігореві Коломойському. Учасники ринку пов'язують угоду з придбанням бізнесменом більше значного активу - каналу "1+1", де, як і у випадку з "Главред-медіа", партнером була американська корпорація СМЕ.

Як пише "Комерсант", сума угоди склала $4 млн, ще $12 млн будуть спрямовані на погашення кредиторської заборгованості компанії й виплату зарплат. Як відзначила головний редактор журналу "Главред" Діана Дуцик, Третяков не уточнював причини виходу з бізнесу.

"Главред-медіа" був створений у червні 2006 року. Тоді до його складу увійшли журнали "Главред", "Телекритика", газети "Нова", "Вісті в Україні" і телеканал "Сіті". В 2007 році Олександр Третяков, який був власником видань, вирішив об'єднатися зі співвласником Приватбанку Ігорем Коломойським - до  холдингу увійшли "Газета по-киевски", інформагентство УНІАН і журнал "Профіль". Частка Олександра Третякова в об'єднаній компанії склала 40%, 50% належить видавництву "Прес-центр", серед власників якого структури, афілійовані з групою "Приват", 10% до січня цього року володіла американська Central European Media Enterprises (CME).

Ігор Коломойський цікавиться медіабізнесом останні п'ять років. В 2005 році він здійснив спробу викупити у власників "Студії 1+1" Олександра Роднянського та  Бориса Фуксмана 40% каналу, що їм належали. Однак проти угоди виступила СМЕ, яка володіє 60% "1+1". Проте в серпні 2007 року за $110 млн бізнесмен купив близько 3% акцій CME і увійшов до її ради директорів. У жовтні 2008 року СМЕ стала єдиним власником "1+1", а в липні 2009-го корпорація продала панові Коломойському 49% групи за $100 млн. У січні цього року пан Коломойський домовився з СМЕ про покупку залишків часток телеканалів "1+1" та "Кіно".

Наразі Коломойський утримується від офіційних заяв про плани розвитку чотирьох каналів, п'яти друкованих видань, інформагентства та  декількох інтернет-проектів. Не знають про них і у самому холдингу. "Ми очікуємо, що новий власник оголосить свою позицію щодо розвитку холдингу найближчим часом", - сказала пані Дуцик.

Учасники ринку впевнені, що покупка "Главреду" - результат попередніх домовленостей Коломойського та Третякова. "Ігореві Коломойському було важливо закріпитись на українському медіаринку, тому він став партнером CME і Третьякова по телеканалу 'Сіті'. Частку в 'Главреді' йому запропонували як додаток", - повідомило обізнане з деталями угоди джерело. "Цей актив є неприбутковим і, по суті, не потрібним. Можливо, пан Коломойський розраховує на зростання рекламного ринку, щоб потім продати холдинг якомога дорожче", - припускає співрозмовник Ъ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...