App Store Google Play

У Дніпропетровську можна побачити кабінет цензора-обллітівця

09.02.2010 10:00

В музеї "Літературне Придніпров'я" відкрито виставку "Я прагну слова....", яка присвячена  поколінню дніпропетровських письменників - «семидесятників».

Досі не існує об'єктивного та комплексного дослідження даного питання не існує, отож цією виставкою  дослідники здійснили спробу дослідити це питання засобами музейної експозиції за допомогою архівних матеріалів.

1970-і - перша половина 1980-х років в історії одержали назву "застійних часів". Одним із наріжних каменів радянської естетики була соціальна заангажованість митця. Література змушена була  "відображати", "мобілізувати" й "надихати". Тих, хто не погоджувався на такі угоди з власним сумлінням - заносили до "чорних списків".

Саме на цьому тлі у літературу прийшло покоління  «семидесятників», яке прагнуло вивільнитися  не лише з-під заданої владою "обов'язкової»  тематики, а й з-під влади загальних ідей.

Серед дніпропетровських «семидесятників» фахівці називають Любов Голоту, Наталку Нікуліну, Віталія Старченка, Ісаака  Кобринського, Семена Бурду, Анатолія Богдановського,  Михайла  Кудрявцева, Володимира  Буряка, Володимира  Грипаса, Анатолія  Шкляра, Григорія Гарченка, Юрія Буряка, Євгена  Романова, Валентина  Морозова, Миколу  Семенюка, Олександра  Твердохліба, Сергія Злючого, Семена  Заславського, Людмилу  Левченко, Юрія Вівташа та інших.  

Представлена експозиція  є двошаровою, як і сам час - неоднорідний і неоднозначний. Оскільки ідейно - тематичний рівень був чи не єдиним рівнем вивчення тексту, то верхній шар експозиції представлений низкою плакатів на суспільно-політичну тему, газетними передовицями, програмними настановними статтями про завдання літератури.

Другий шар експозиції є візуально відокремленим від першого, верхнього, і має підкреслити дистанційованість поета від суспільно-історичного плану. Основні експонати комплексу - фото і рукописи оригінальних творів.

Відвідувачі виставки зможуть побачити і кабінет цензора-обллітівця, який  здійснював  функції  цензурного контролю за змістом і поширенням  не тільки книг, газет, журналів, а й театральних вистав, музики, картин, скульптур, кінофільмів, фотографій, радіо. Відомо, що на Дніпропетровщині - «батьківщині застою» - цензура була особливо жорсткою.

Виставка працюватиме у музеї  Літературне Придніпров'я до 3 березня. Години роботи музею - вівторок, п'ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...