App Store Google Play

У Дніпропетровську можна побачити кабінет цензора-обллітівця

09.02.2010 10:00

В музеї "Літературне Придніпров'я" відкрито виставку "Я прагну слова....", яка присвячена  поколінню дніпропетровських письменників - «семидесятників».

Досі не існує об'єктивного та комплексного дослідження даного питання не існує, отож цією виставкою  дослідники здійснили спробу дослідити це питання засобами музейної експозиції за допомогою архівних матеріалів.

1970-і - перша половина 1980-х років в історії одержали назву "застійних часів". Одним із наріжних каменів радянської естетики була соціальна заангажованість митця. Література змушена була  "відображати", "мобілізувати" й "надихати". Тих, хто не погоджувався на такі угоди з власним сумлінням - заносили до "чорних списків".

Саме на цьому тлі у літературу прийшло покоління  «семидесятників», яке прагнуло вивільнитися  не лише з-під заданої владою "обов'язкової»  тематики, а й з-під влади загальних ідей.

Серед дніпропетровських «семидесятників» фахівці називають Любов Голоту, Наталку Нікуліну, Віталія Старченка, Ісаака  Кобринського, Семена Бурду, Анатолія Богдановського,  Михайла  Кудрявцева, Володимира  Буряка, Володимира  Грипаса, Анатолія  Шкляра, Григорія Гарченка, Юрія Буряка, Євгена  Романова, Валентина  Морозова, Миколу  Семенюка, Олександра  Твердохліба, Сергія Злючого, Семена  Заславського, Людмилу  Левченко, Юрія Вівташа та інших.  

Представлена експозиція  є двошаровою, як і сам час - неоднорідний і неоднозначний. Оскільки ідейно - тематичний рівень був чи не єдиним рівнем вивчення тексту, то верхній шар експозиції представлений низкою плакатів на суспільно-політичну тему, газетними передовицями, програмними настановними статтями про завдання літератури.

Другий шар експозиції є візуально відокремленим від першого, верхнього, і має підкреслити дистанційованість поета від суспільно-історичного плану. Основні експонати комплексу - фото і рукописи оригінальних творів.

Відвідувачі виставки зможуть побачити і кабінет цензора-обллітівця, який  здійснював  функції  цензурного контролю за змістом і поширенням  не тільки книг, газет, журналів, а й театральних вистав, музики, картин, скульптур, кінофільмів, фотографій, радіо. Відомо, що на Дніпропетровщині - «батьківщині застою» - цензура була особливо жорсткою.

Виставка працюватиме у музеї  Літературне Придніпров'я до 3 березня. Години роботи музею - вівторок, п'ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...