App Store Google Play

Вибори скінчилися – боротьба за голоси триває

08.02.2010 15:21

Президентські вибори відбулися, проте боротьба за кожен голос - у розпалі. Якщо Віктор Янукович заявив про нову сторінку в історії країни, то Юлія Тимошенко закликала не робити передчасних висновків. У післявиборчу ніч у штабі Януковича не поспішали відкорковувати шампанське, а в штабі Тимошенко - визнавати поразку. Настрої там панували обережні і вичікувальні.
Попри те, що за даними екзит-полів Юлія Тимошенко набрала менше голосів ніж її опонент в її штабі на ці результати відреагували стримано: мовляв, розрив виявився не таким великим, як дехто передрікав. Невдовзі сама Юлія Тимошенко заявила, що робити якійсь висновки ще зарано і заявила що під час підрахунку голосів боротьба вестиметься за кожен голос.

«І якщо хтось буде до реального підрахунку голосів оголошувати або святкувати чиїсь перемоги - це просто маніпуляція свідомістю людей. І тому - я звертаюся до своєї команди - боремося за кожен голос. Кожен голос - це доля України».

Вона нагадала, що вже були випадки, коли кандидатів вітали з перемогою, але потім ситуація кардинально змінювалася. Відповідати на запитання журналістів Юлія Тимошенко не стала. Згодом керівник штабу Юлії Тимошенко перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що за результатами паралельного підрахунку кандидати набрали порівну - по 46 % голосів.

Попри те, що всі екзит-поли визнали перемогу Віктора Януковича, його перша після другого туру промова була стриманою. До речі, у своєму штабі ймовірний переможець президентських виборів виступив російською мовою.

«Ми пройшли непростий шлях до цієї перемоги. Ми запропонували зміни дуже потрібні країні, і український народ нас підтримав... Я буду провадити такі реформи, які дозволять нам вже найближчим часом подолати наслідки економічної кризи», - пообіцяв Віктор Янукович.

Виголосивши промову, Віктор Янукович також не став відповідати на запитання журналістів. Утім, в його штабі вважають післявиборчу боротьбу за кожен голос, про яку говорила Юлія Тимошенко, безперспективною.

«За голоси треба було боротися до дня голосування, - заявляє керівник юридичного департаменту штабу Олександр Лавринович. - А той, хто бореться за голоси після дня голосування - він, очевидно, збирається виправити волевиявлення громадян».

Проте депутат-нашоукраїнець Юрій Кармазін припускає, що така боротьба може тривати довше, ніж десять днів, відведені Центрвиборчкому на підрахунок голосів та оголошення результатів виборів. «Можливо, ми стоїмо на порозі третього туру , - каже він. - Це може затягтися ще на місяць».

За неофіційними даними, які циркулюють в кулуарах штабів, боротьба за голоси буде тривалою та запеклою, якщо після підрахунку розрив становитиме менше трьох відсотків. Тоді доля виборів вирішуватиметься в судах.

Юстус

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...
Яка перевага у трамвая перед іншим наземним громадським транспортом? Перевага в тім, що трамвай рухається окремою смугою позазагальним транспортним потоком, ну і можливо взимку простіше чистити проїзд...
В мільйонний раз спливає тема доріг у Дніпрі. Не те щоб я хотіла потролити мера, чи вкотре пожалітися. Я навіть не зрадофіл, мені не потрібно вкрутити лампочку у під’їзд чи прибрати гілку з двор...