App Store Google Play

Вибори скінчилися – боротьба за голоси триває

08.02.2010 15:21

Президентські вибори відбулися, проте боротьба за кожен голос - у розпалі. Якщо Віктор Янукович заявив про нову сторінку в історії країни, то Юлія Тимошенко закликала не робити передчасних висновків. У післявиборчу ніч у штабі Януковича не поспішали відкорковувати шампанське, а в штабі Тимошенко - визнавати поразку. Настрої там панували обережні і вичікувальні.
Попри те, що за даними екзит-полів Юлія Тимошенко набрала менше голосів ніж її опонент в її штабі на ці результати відреагували стримано: мовляв, розрив виявився не таким великим, як дехто передрікав. Невдовзі сама Юлія Тимошенко заявила, що робити якійсь висновки ще зарано і заявила що під час підрахунку голосів боротьба вестиметься за кожен голос.

«І якщо хтось буде до реального підрахунку голосів оголошувати або святкувати чиїсь перемоги - це просто маніпуляція свідомістю людей. І тому - я звертаюся до своєї команди - боремося за кожен голос. Кожен голос - це доля України».

Вона нагадала, що вже були випадки, коли кандидатів вітали з перемогою, але потім ситуація кардинально змінювалася. Відповідати на запитання журналістів Юлія Тимошенко не стала. Згодом керівник штабу Юлії Тимошенко перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що за результатами паралельного підрахунку кандидати набрали порівну - по 46 % голосів.

Попри те, що всі екзит-поли визнали перемогу Віктора Януковича, його перша після другого туру промова була стриманою. До речі, у своєму штабі ймовірний переможець президентських виборів виступив російською мовою.

«Ми пройшли непростий шлях до цієї перемоги. Ми запропонували зміни дуже потрібні країні, і український народ нас підтримав... Я буду провадити такі реформи, які дозволять нам вже найближчим часом подолати наслідки економічної кризи», - пообіцяв Віктор Янукович.

Виголосивши промову, Віктор Янукович також не став відповідати на запитання журналістів. Утім, в його штабі вважають післявиборчу боротьбу за кожен голос, про яку говорила Юлія Тимошенко, безперспективною.

«За голоси треба було боротися до дня голосування, - заявляє керівник юридичного департаменту штабу Олександр Лавринович. - А той, хто бореться за голоси після дня голосування - він, очевидно, збирається виправити волевиявлення громадян».

Проте депутат-нашоукраїнець Юрій Кармазін припускає, що така боротьба може тривати довше, ніж десять днів, відведені Центрвиборчкому на підрахунок голосів та оголошення результатів виборів. «Можливо, ми стоїмо на порозі третього туру , - каже він. - Це може затягтися ще на місяць».

За неофіційними даними, які циркулюють в кулуарах штабів, боротьба за голоси буде тривалою та запеклою, якщо після підрахунку розрив становитиме менше трьох відсотків. Тоді доля виборів вирішуватиметься в судах.

ЮстусHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...