App Store Google Play

Рішення про звільнення стало для Бондаря несподіванним

05.02.2010 12:00

Президент Віктор Ющенко вчора ввечері підписав указ про відставку голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктора Бондаря. Приводом для звільнення губернатора стало рішення 53 зі 100 депутатів облради, які напередодні висловили йому недовіру. Через кілька хвилин після публікації указу на сайті глави держави Віктор Бондар прокоментував виданню Комерсант це рішення президента, назвавши його політично вмотивованим.

- Наскільки очікуваним стало рішення президента Віктора Ющенко про вашу відставку?

- Я побачив цей указ на сайті глави держави, і, чесно скажу, це стало для мене великою несподіванкою. Мені ще потрібно розібратися з мотивацією звільнення, щоб сформувати свою позицію по даному питанню.

- Президент посилається на пункт Конституції, у якому йдеться про відставку голови облдержадміністрації у зв'язку з недовірою, винесеною йому депутатами облради.

- Якби в секретаріаті порушили питання про моє звільнення за власним бажанням, поговорили зі мною про це, то я б скоріш за все поставився до їх прохання з розумінням. Але коли мова йде про недовіру, то мені це зовсім незрозуміло! Рішення облради юридично є абсолютно безграмотним, воно не відповідає юридичним нормам і безсумнівно буде оскаржене в судах. Так що рішення президента, яке було прийняте на підставі голосування обласних депутатів, для мене також є  незрозумілим.

- І коли ви плануєте  розпочати судову суперечку з депутатами?

- Я вже її розпочав - 4 лютого подав документи в суди і звернувся до прокуратури, щоб вона опротестувала незаконне рішення облради.

- Після того як 53 депутата Дніпропетровської облради проголосували за недовіру вам, чи звертався до вас хтось із секретаріату президента?

- Зовсім ніхто. І це, до речі, вже стає доброю традицією, що губернатора звільняють, не поговоривши з ним.

- Якщо Ви заперечуєте рішення облради, то це означає що указ президента також не визнаєте?
- Це окрема розмова, я поки ще не ухвалив рішення щодо даного питання. Цей конфлікт лежить радше в моральної, а не в юридичній площині, площині людських цінностей. Я розумію, що все, що відбувається передусім пов'язане з бажанням підтримати одного з кандидатів.

- Ви вважаєте, що на рішення президента вплинули ваші заяви про підтримку кандидата в президенти Юліи Тимошенко?

- Напевно, це й стало причиною відставки. Хоча жодних сигналів про те, що це неприпустимо, до мене (з секретаріату президента) не надходило, не було жодних розмов на цю тему. Загалом, дивна вийшла історія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...