App Store Google Play

Рішення про звільнення стало для Бондаря несподіванним

05.02.2010 12:00

Президент Віктор Ющенко вчора ввечері підписав указ про відставку голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктора Бондаря. Приводом для звільнення губернатора стало рішення 53 зі 100 депутатів облради, які напередодні висловили йому недовіру. Через кілька хвилин після публікації указу на сайті глави держави Віктор Бондар прокоментував виданню Комерсант це рішення президента, назвавши його політично вмотивованим.

- Наскільки очікуваним стало рішення президента Віктора Ющенко про вашу відставку?

- Я побачив цей указ на сайті глави держави, і, чесно скажу, це стало для мене великою несподіванкою. Мені ще потрібно розібратися з мотивацією звільнення, щоб сформувати свою позицію по даному питанню.

- Президент посилається на пункт Конституції, у якому йдеться про відставку голови облдержадміністрації у зв'язку з недовірою, винесеною йому депутатами облради.

- Якби в секретаріаті порушили питання про моє звільнення за власним бажанням, поговорили зі мною про це, то я б скоріш за все поставився до їх прохання з розумінням. Але коли мова йде про недовіру, то мені це зовсім незрозуміло! Рішення облради юридично є абсолютно безграмотним, воно не відповідає юридичним нормам і безсумнівно буде оскаржене в судах. Так що рішення президента, яке було прийняте на підставі голосування обласних депутатів, для мене також є  незрозумілим.

- І коли ви плануєте  розпочати судову суперечку з депутатами?

- Я вже її розпочав - 4 лютого подав документи в суди і звернувся до прокуратури, щоб вона опротестувала незаконне рішення облради.

- Після того як 53 депутата Дніпропетровської облради проголосували за недовіру вам, чи звертався до вас хтось із секретаріату президента?

- Зовсім ніхто. І це, до речі, вже стає доброю традицією, що губернатора звільняють, не поговоривши з ним.

- Якщо Ви заперечуєте рішення облради, то це означає що указ президента також не визнаєте?
- Це окрема розмова, я поки ще не ухвалив рішення щодо даного питання. Цей конфлікт лежить радше в моральної, а не в юридичній площині, площині людських цінностей. Я розумію, що все, що відбувається передусім пов'язане з бажанням підтримати одного з кандидатів.

- Ви вважаєте, що на рішення президента вплинули ваші заяви про підтримку кандидата в президенти Юліи Тимошенко?

- Напевно, це й стало причиною відставки. Хоча жодних сигналів про те, що це неприпустимо, до мене (з секретаріату президента) не надходило, не було жодних розмов на цю тему. Загалом, дивна вийшла історія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...