App Store Google Play

Дніпропетровщина у переддень виборів: «своя» проти «чужого»

05.02.2010 12:11

Дніпропетровськ - Напередодні другого туру президентських виборів Дніпропетровськ заряснів біл-бордами з політичною агітацією, у якій використовується тема регіонального патріотизму. «Своя» кандидатка проти «свого», але все-таки не зовсім, кандидата... Експерти вбачають у такій рекламі політичних опонентів спроби посісти найвище крісло в державі, експлуатуючи вічну тему земляцтво. Наскільки виправданою може бути гра на інструменті з двома струнами - «свій» і «чужий»?

На біл-бордах у Юлії Тимошенко багато варіантів меседжів: «Дніпропетровськ - передмістя Донецька чи батьківщина президентів?», «Дай шанс землячці», «Своя краща, ніж чужий». У Віктора Януковича - тільки один і уже традиційний напис: «Дніпропетровщина за Януковича».

У штабі БЮТу не приховують: регіональний патріотизм - один із ключиків до сердець виборців. Перед другим туром, кажуть, вирішили нагадати краянам, звідки є і походить чинна прем'єрка.

Регіональний патріотизм = Тігіпко + Тимошенко

Результати першого туру в області, коли за Януковича проголосувало понад 40% виборців, а за Тимошенко лише 14%, штабістів не засмучують. Наразі вони рахують дещо по-іншому: якщо об'єднати в регіоні голоси за Тимошенко й за ще одного земляка, Сергія Тігіпка, вийде майже стільки, як у донецького кандидата.

Народний депутат-«бютівець» Святослав Олійник впевнений: регіональний патріотизм не підведе і в другому турі.

«Дніпропетровськ має місце у великій політиці, більш правильно все-таки підтримувати своїх, а не підтримувати сусідів. А подбати про своє місто можуть очевидно тільки свої. І той тандем дніпропетровських політиків, який сьогодні вимальовується, має перспективне майбутнє», - каже бютівець Святослав Олійник.

Дніпропетровець Кучма агітує за сусіда

Олії у вогонь доливає й інший земляк, екс-президент Леонід Кучма. Раніше він сам не раз підкреслював свою «дніпропетровськість». Наразі ж приїхав зі столиці на батьківщину спеціально, аби агітувати. Та не за «свою» Тимошенко, а за «сусіда» Януковича. Ситуація парадоксальна, Леонід Кучма пояснює: темі земляцтва взагалі не місце у великій політиці.

«Цю тему для людей великої політики взагалі треба викреслити. Проста причина: якщо прийшов керівник держави чи керівник уряду і він має виходити із загальнонаціональних інтересів. Тема, яку піднімають, що один земляк, а інший ні, - це просто цинізм», - заявив Леонід Кучма.

Тема земляцтва вичерпується

Експерти проводять паралелі: нинішня гра на регіональному патріотизмі нагадує 1998 рік, на тому ж конику тоді в'їхав до парламенту дніпропетровець Павло Лазаренко зі своєю «Громадою». Тему земляцтва у політичній боротьбі можна використовувати скільки завгодно довго, каже політолог Віктор Пащенко. І щоразу це працюватиме, але з різною ефективністю.

«Цей підхід можна використовувати довго - «голосуйте за НАШОГО представника», оскільки у нас в політиці взагалі головний мотив ідентифікації виборців - це пошук «свого», за соціальними ознаками, за географічними», - пояснює експерт.

Експерти також впевнені: гра на регіональному патріотизмі - це ініціатива не столичних, а місцевих штабів. За кілька днів перед і виборами ті перестраховуються додатковими біл-бордами, аби потім, у випадку чого, заявити: ми робили все, що могли.

РадіоСвобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...