App Store Google Play

Коломойський позакриває нафтопереробні заводи

23.01.2010 17:00

Найближчим часом група "Приват", що контролює "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірна) і "Галичина" (Дрогобич), зупинить ці два НПЗ через їхню збитковість.

Про це заявив колишній голова правління "Галичини" і екс-директор нафтогазового департаменту Мінпаливенерго Леонід Косянчук, пише видання "Дзеркало тижня".

"Після одержання доступу до "Укртатнафти" два старі НПЗ у Західній Україні втрачають для оператора будь-яке значення", - говорить спеціаліст.

За його словами, сьогодні в них потрібно вкласти приблизно стільки ж, скільки вони коштують на ринку.

"Тобто майже 500 млн. дол., тоді як в "Укртатнафту" можна майже нічого не вкладати і задовольняти всі потреби в поставках палива", - пояснив Косянчук.

За словами директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, відсутність достатніх капіталовкладень зробила заводи найбільш відсталими у вітчизняній нафтопереробній галузі.

Заводи не можуть переробляти практично нічого, крім нафти з українських родовищ, оскільки використання будь-якого більш сірчистого сорту нафтосировини, наприклад, російського Urals, одразу спричиняє наднормативне перевищення частки сірки в дизпаливі, пояснив експерт.

Як відомо, група "Приват" контролюється українським бізнесменом Ігорем Коломойським.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

До Дня Соборності

Початок ХХ століття приніс чимало горя українському народу. Перша світова війна, революція, більшовицький терор, внутрішня боротьба, перевороти, окупація - здавалося б все це мало зламати українців ра...
Нещодавно український провідник Дмитро Ярош поділився відео з російського каналу, де зазомбовані путінські шістки, так звані експерти, проводять «аналіз» інтерв’ю з командиром УДА.Хо...
Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...