App Store Google Play

Дніпропетровські виборчі комісії ігнорують рішення судів

17.01.2010 15:43
В день голосування 17 січня та 7 лютого за рішенням дільничних виборчих комісій взагалі не можна вносити будь-які зміни до списків виборців, а голосувати поза межами виборчих дільниць можна лише за наявності медичної довідки - такі рішення вночі перед самими виборами прийняв Київський апеляційний адміністративний суд.

Таким чином, суд скасував рішення ЦВК, яке дозволяло вносити зміни до списків виборців у день голосування та роз'яснення ЦВК, які дозволяли голосувати вдома майже усім бажаючим.

За словами правника, народного депутата від БЮТ Андрія Портнова, суд встановив, що ЦВК, приймаючи роз'яснення про порядок голосування на дому, діяла протиправно і тому скасував це рішення. Портнов також наголосив, що в день голосування 17 січня всі, хто бажають голосувати за межами виборчих дільниць, мають привести докази у вигляді медичних документів. Депутат також зазначив, що дане рішення суду, що було прийнято напередодні виборів після 00.00, є остаточним і не підлягає оскарженню.

Тим не менш, в Дніпропетровську на більшості дільниць навіть після повідомлення про рішення суду, в тому числі уповноваженими представниками кандидатів у президенти та представниками ЗМІ, дільничні виборчі комісії продовжують вносити громадян до уточненого списку виборців.

На деяких дільницях, зокрема у 24 територіальному виборчому окрузі кількість таких людей сягнула цифри 50 осіб - це становить в середньому по місту 2,68% від зареєстрованої кількості виборців. Не поодинокі випадки кратного внесення виборців до уточнених списках кількох дільниць. Якщо ж врахувати очікувану неповну явку громадян із основного списку, ця цифра сягає небезпечної межі у 5% від кількості тих, хто проголосує.

Водночас, згідно із Законом України про вибори Президента України, "вибори на дільниці чи в окрузі можуть бути визнані недійсними, якщо мали місце випадки незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування особою більше ніж один раз) у кількості, що перевищує десять відсотків кількості виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці".

До членів окружних та дільничних виборчих комісій уже звернувся міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який "по-людськи" закликав припинити правопорушення і ще раз нагадав про кримінальну відповідальність за невиконання рішення суду.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...