App Store Google Play

З переслідуванням градівців розбереться прокуратура, СБУ та ЦВК

14.01.2010 15:54
Штаб кандидата в Президенти України Сергія Тігіпка, зокрема представники ГО «Громадська сила», яку очолює Загід Краснов, вдався до низки протиправних дій по залякуванню роздавачів інформаційних та рекламних матеріалів. По області розгорнуто кампанію по полюванню та цькуванню активістів ГРАДу за допомогою працівників органів внутрішніх справ. Про це на сьогоднішній прес-конференції в ІА «Новий міст» повідомив координатор ГРАДу Василь Сухов.

Активісти ГРАДу здійснюють розповсюдження інформаційних листівок, що за змістом відтворюють аналітичну статтю, розміщену в ряді місцевих та регіональних ЗМІ. Метою листівки є реклама інтернет-сайту «Дніпроград», електронна адреса якого вказана на роздаткових матеріалах. За словами Василя Сухова, протягом останніх днів працівниками Кіровського райвідділу здійснювались численні затримання розповсюджувачів цих матеріалів.

Незважаючи на те, що за формою листівки не є передвиборними матеріалами, не містять закликів голосувати «за» чи «проти» того чи іншого кандидата в Президенти України, а розклеювання листівок здійснювалось у відповідності з вимогами ч.14 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України», працівники міліції склали численні протоколи про адміністративне порушення, після чого безпідставно і незаконно вилучили друковані матеріали.

На думку координатора ГРАДу, дії міліціонерів слід вважати зловживанням службовим становищем та перевищенням влади, оскільки було здійснено незаконне перешкоджання реалізації конституційного права громадян на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації (ст.34 Конституції України, ст.9 ЗУ «Про інформацію»).

«У Бабушкинськом районі депутат міськради від Блоку Лазаренко Олександр Лупандін дуже негативно відреагував на активістів ГРАДу, які роздавали інформаційні листівки. Він лаявся та сварився, - сказав Василь Сухов, - У Амур-Ніжнеднепровськом районі нашу активістку затримали, зняли відбитки пальців та сфотографували, тобто провели слідчі дії, хоча адміністративні правопорушення, які їй інкримінували, таких дій не передбачають».

За словами Василя Сухова, подібні дії відбуваються не тільки в Дніпропетровську, але і по всій області - в Новомосковську, Жовтих Водах та Дніпродзержинську. Тому ГРАД звернувся в ЦВК, Генеральну прокуратуру, СБУ з проханням розібратися в ситуації, що склалася, і не допустити використовування адмінресурсу у виборчій кампанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...