App Store Google Play

Старший брат із Дагестану

11.01.2010 08:00
Кожен з кандидатів в Президенти України намагається знайти оптимального представника в регіонах - місцевого, близького як до себе, так і до мешканців регіону. Керівники обласного та міського штабу від БЮТ - родичі Тимошенко, народні депутати від БЮТ. Керівники обласного та міського штабу Партії регіонів - народні депутати від цієї сили. Навіть кандидати другої та третьої ланки намагаються знайти в регіоні людей, які можуть забезпечити мінімальну підтримку та не відлякувати виборців.

Проте, у одного з  кандидатів в Президенти України, який починав свою кар'єру якраз у нашій області - Тігіпка, є свої, протилежні міркування. Він мав повну можливість отримати свого, гідного представника. Олег Семенко був саме тією людиною, з якою його пов'язували як професійні, так і товариські стосунки ще з часів роботи у «ПриватБанку». Втім, східний натиск, підкріплений шестизначними сумами в закордонній валюті, змусив Тігіпка забути про давніх соратників та про обов'язок дружби. Його представником у регіоні стала людина з дуже проблемною репутацією - щирий дніпропетровець дагестанського походження Загід Краснов.

Загід Краснов, або Загідін Габібулаєвич Габібулаєв, особа в Дніпропетровську примітна, але, скоріше, зі знаком мінус. Кожен підприємець, який сподівався розвивати свій бізнес на основі отримання земельної ділянки у власність чи в оренду, був змушений познайомитись з Загідом та його розцінками.

Так званий «Директор міськради» (інакше - «директор ворсовета») поступово перетворився на одного з найбільш впливових та заможних політиків в місті, дарма що цей вплив базувався на «викручуванні рук», а заможність на сумнівних оборудках з землею територіальної громади, з дольовою участю забудовників та «розпилом» бюджетних коштів.

Про реалізовані ним схеми неодноразово говорили місцеві політики та громадські організації, їх описували ЗМІ Дніпропетровська. Все це ставило під сумнів реалізацію давньої мрії Загіда - здобуття статусу народного депутата. Попри щедрі кавказькі обіцянки, і Партія регіонів, і Народна самооборона, і блок Юлії Тимошенко, які ніколи не вирізнялися особливою чистотою рядів, не ризикнули включити до своїх парламентських списків «дніпропетровського горця».

Тому місцевий «кримінальний талант» з радістю сприйняв кадрову неперебірливість екс-банкіра і навіть публічно і зверхньо охрестив його братом. Тігіпко свій статус молодшого брата, чи, можливо, братка, сприйняв як щось природне. Принаймні жодних заперечень з його сторони не було.

Подібна  поведінка може свідчити лише про одне  - головним для Тігіпка є не репутація людини, а розмір її спонсорського внеску. Це свідчить і про зневажливе ставлення Тігіпка до регіону та його мешканців.

Така опора на «чорних місцевих баронів», на місцевих корупціонерів і криміналітет може привести до тимчасового успіху, але в підсумку виллється в стратегічну поразку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...