App Store Google Play

Майдану не буде – народу все одно

04.01.2010 09:09

Центр сприяння розвитку місцевого самоврядування та цивільних ініціатив "Третій Сектор", в ході соціологічного дослідження* на тему "Президентські вибори: соціальні очікування та стабільність електорату", проведеного напередодні Нового року, оцінював, крім іншого, й ступінь соціальної напруженості. В результаті з'ясувалося, що очікувати повторення подій 2004 року не варто - народ "на барикади" йти не готовий.

Зокрема, відповідаючи на запитання "Як би Ви оцінили готовність відстоювати перемогу свого кандидата в наступних формах?", 98,9% респондентів відповіли, що вони абсолютно й повністю не готові відстоювати  перемогу свого кандидата в силових протистояннях із прихильниками інших кандидатів.

Крім того, 98,3% абсолютно й скоріше не готові брати участь у силовому захопленні органів влади, 91,5% не готові брати участь навіть у блокуванні роботи органів влади. Якщо говорити про більше мирні акції (участь у мітингах та демонстраціях) то лише 13% респондентів готові приймати в них участь безкоштовно, а ще 5,9% готові приймати в них участь за гроші.

Найбільше конфликтно-налаштованим залишається електорат Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. Невідомо, чи це відлуння Майдану 2004 року, але відповідно 16,3% та 15,4% їхніх прихильників готові до участі в силових акціях, в тому числі блокуванні органів влади, тоді як серед прихильників Віктора Януковича таких налічується лише 3,8%.

До більше радикальних дій, зокрема силового захоплення органів влади та силового протистояння із прихильниками інших кандидатів готові 2,2% виборців, що підтримують Віктора Януковича та лише 1,3% прихильників Юлії Тимошенко.

Прихильники всіх інших кандидатів без силових та кардинальних дій готові сприйняти висновок ЦВК і прийняти його до відома.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...