App Store Google Play

Майдану не буде – народу все одно

04.01.2010 09:09

Центр сприяння розвитку місцевого самоврядування та цивільних ініціатив "Третій Сектор", в ході соціологічного дослідження* на тему "Президентські вибори: соціальні очікування та стабільність електорату", проведеного напередодні Нового року, оцінював, крім іншого, й ступінь соціальної напруженості. В результаті з'ясувалося, що очікувати повторення подій 2004 року не варто - народ "на барикади" йти не готовий.

Зокрема, відповідаючи на запитання "Як би Ви оцінили готовність відстоювати перемогу свого кандидата в наступних формах?", 98,9% респондентів відповіли, що вони абсолютно й повністю не готові відстоювати  перемогу свого кандидата в силових протистояннях із прихильниками інших кандидатів.

Крім того, 98,3% абсолютно й скоріше не готові брати участь у силовому захопленні органів влади, 91,5% не готові брати участь навіть у блокуванні роботи органів влади. Якщо говорити про більше мирні акції (участь у мітингах та демонстраціях) то лише 13% респондентів готові приймати в них участь безкоштовно, а ще 5,9% готові приймати в них участь за гроші.

Найбільше конфликтно-налаштованим залишається електорат Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. Невідомо, чи це відлуння Майдану 2004 року, але відповідно 16,3% та 15,4% їхніх прихильників готові до участі в силових акціях, в тому числі блокуванні органів влади, тоді як серед прихильників Віктора Януковича таких налічується лише 3,8%.

До більше радикальних дій, зокрема силового захоплення органів влади та силового протистояння із прихильниками інших кандидатів готові 2,2% виборців, що підтримують Віктора Януковича та лише 1,3% прихильників Юлії Тимошенко.

Прихильники всіх інших кандидатів без силових та кардинальних дій готові сприйняти висновок ЦВК і прийняти його до відома.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У нас чергова серія саги про #мовнийпатруль у Дніпрі. Цього разу у центрі нашого епізоду феєрична відмазка Стоп Нелегал - Закон один для всіх, два активісти якої ̶Б̶о̶ш̶и̶р̶о̶в̶ ̶т̶а̶ ̶П̶е̶т̶р̶о̶в̶ і...
Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...