App Store Google Play

Останній рейтинг президентів

02.01.2010 12:10

В останній день, відведений Законом України про вибори Президента на публікацію рейтингів кандидатів, ми наводимо результати соціологічного дослідження* щодо виборів президента України на тему «Президентські вибори: соціальні очікування та стабільність електорату», проведеного Центром "Третій Сектор" у другій декаді грудня 2009 року.

За результатами дослідження, якби вибори Президента України відбувалися в найближчу неділю (27 грудня), то за Віктора Януковича віддали б свої голоси 21,3% опитаних, за Юлію Тимошенко проголосувало б 17,9%, а третє місце посів би Володимир Литвин з 9,1% голосів.

Решта виборців розподілили б свої уподобання наступним чином: Арсеній Яценюк - 4,5%, Віктор Ющенко - 4,3%, Сергій Тігіпко - 3,9%, Петро Симоненко 3,5%, Анатолій Гриценко - 1,5%, Олег Тягнибок - 1%, Олександр Пабат 0,8%. 2,4% готові проголосувати за інших кандидатів, жоден з яких не набирає 0,5%. Серед так званого "пасивного електорату" голоси розподілилися наступним чином: 4,5% не пішли б голосувати, 11,7% - не підтримують жодного з кандидатів, а 13,6% респондентів ще не визначилися у своєму виборі.

Розподіл електоральних груп по регіонах країни виглядає в такий спосіб: базовий електорат В. Януковича зосереджений на Сході (26,1%) та Північному сході країни (24,6%); електоральне ядро Ю. Тимошенко зосереджене в Києві (34%). Електоральна група В. Литвина зосереджена в сільських регіонах Південного сходу (23,1%) та Центру (17.9%) країни, А. Яценюка - у Західному регіоні (35,7%) та Києві (30,4%); у діючого Президента В. Ющенка найбільше число прихильників локалізовані в Західному регіоні (56,3%), у П. Симоненка - у Південному регіоні (26,1%), у С. Тігіпко - в Києві (29,3%).

Втім, у перемозі своїх обранців респонденти не впевнені. Так, відповідаючи на питання: "Наскільки ви впевнені в перемозі свого кандидата?", 40,3% респондентів відповіли, що абсолютно впевнені в перемозі свого кандидата, 15,1% - впевнені в поразці, а більшість 44,6% - сумніваються.

Найбільш впевненим у перемозі є електорат лідера перегонів Віктора Януковича - 81,1% його електорату вірять у кінцеву перемогу. А от у майбутньому близькому президентстві Ю. Тимошенко впевнені лише 76,8% її прихильників. Найменші ставки на своїх кандидатів серед більш-менш реальних претендентів у С. Тігіпко - лише 27,4% та А. Яценюка лише 25,3% . Ці результати порівняні з вірою у власного лідера комуністів ( що президентом стане Петро Симоненко вірять 24% його прихильників) та прихильників Віктора Ющенка (що він залишиться президентом вірять 27,6% виборців, що збираються його підтримувати).

*Методом особистого інтерв'ю було опитано 2500 респондентів. У ході дослідження використовувалася імовірнісна випадкова вибірка, що відображає структуру населення в областях по статі й віку. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...